W Maranello powstanie fabryka odpowiedzialna za obsługę zespołu Haas

Kevin Magnussen - Haas F1 Team / © Haas F1

W ramach jeszcze większego zacieśnienia dotychczasowej współpracy w Maranello powstanie wkrótce specjalny dział odpowiedzialny za koordynowanie partnerstwa ze stajnią z Kannapolis.

Angaż Micka Schumachera w amerykańskim zespole był jasnym sygnałem, że już wkrótce dojdzie do zwiększenia kooperacji na linii Ferrari-Haas. Kilka dni temu włoska strona poinformowała, że do ekipy Gene’a Haasa dołączy wkrótce Simone Resta, a dziś w świat powędrowała informacja o budowie oddzielnej fabryki w Maranello, do której dostępu nie będą mieli pracownicy związani z fabrycznym zespołem Ferrari.

Pracownicy nowego działu będą przebywać w Maranello, ale w zupełnie innym budynku niż ludzie związani ze Scuderią Ferrari. Nie będą mieli również dostępu do głównej siedziby, która będzie oddzielona. Nasza relacja jest bardzo prosta, ponieważ Haas jest naszym klientem. Niektórzy z naszych pracowników dołączą do ich składu, co traktujemy jako szansę do dalszego rozwoju dla nich, a zarazem pomoc dla zespołu przy wzmocnieniu organizacji oraz działu technicznego.”

Dla nas taki ruch to konieczność, ponieważ przez ograniczenia budżetowe musieliśmy ograniczyć personel. Mimo takiego ruchu, ekipa Haasa pozostanie niezależna od nas. Nie jest to nasz juniorski zespół i nie zamierzamy wymieniać się informacjami wykraczającymi poza obowiązujące przepisy.”

Image: © Haas F1