W Series rozpoczyna współpracę z Formułą 1

W Series 2019 / © W Series

W Series, międzynarodowe jednomiejscowe mistrzostwa wyścigów samochodowych tylko dla kobiet, rozpoczynają współpracę z Formułą 1 i prezentują pierwsze szczegóły sezonu 2021.

W kalendarzu W Series na sezon 2021 znajdzie się osiem rund wspierających Formułę 1, jednak dokładne lokalizacje oraz daty poszczególnych wyścigów zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Seria W swój początek miała w 2019 roku, w którym rywalizacja trwała przez sześć weekendów wyścigowych. Współzawodnictwo pań odbywało się na takich obiektach jak Hockenheimring, Zolder, Misano, Norisring, Assen oraz Brands Hatch.

Rok 2020 miał być kontynuacją zmagań pań w bolidach, jednak pandemia koronawirusa spowodowała, że mistrzostwa zostały zawieszone. Rywalizacja powróci jednak w sezonie 2021, z czego bardzo zadowolona jest Catherine Bond Muir, dyrektor generalna W Series, która cieszy się także na bliższą współpracę z Formułą 1.

"Po tak udanym inauguracyjnym sezonie (2019), w W Series jesteśmy absolutnie zachwyceni, że możemy współpracować z Formułą 1 w 2021 roku oraz kolejnych latach" - powiedziała Catherine Bond Muir, dyrektor generalna W Series.

"Formuła 1 do pewnego stopnia jest najważniejszą serią wyścigów samochodowych na świecie, a kiedy obiecaliśmy, że W Series będzie większa i lepsza w przyszłości, partnerstwo z Formułą 1 było zawsze naszym ostatecznym celem. Nie ma wątpliwości, że teraz, gdy W Series będzie prowadzone równolegle i we współpracy z F1, nasz globalny zasięg, wpływ i oddziaływanie zostaną znacznie zwiększone."

"Wszystko, co uczyniło serię W tak popularną i odnoszącą sukcesy w 2019 roku, pozostanie. Samochody będą identyczne, wyścigi będą zacięte i konkurencyjne, a naszą misją zawsze będzie wspieranie zainteresowań i perspektyw kobiet kierowców wyścigowych."

"Chcemy, aby seria W zapewniała rozrywkę i ją zapewni. Chcemy również, aby stała się ona kluczową, domyślną opcją dla każdej kobiety-kierowcy wyścigowego, która chce zrobić profesjonalną karierę wyścigową, a nasza bliskość do Formuły 1 pomoże i usprawni ten proces. Fakt, że W Series teraz kwalifikuje się do punktów superlicencji FIA, będzie również ważnym czynnikiem w tym względzie."

"Jesteśmy bardzo wdzięczni Chase'owi Carey'owi, Rossowi Brawnowi i ich współpracownikom za wiarę w W Series oraz za priorytetowe traktowanie różnorodności i integracji. Zamierzamy im pomóc w kontynuowaniu ich doskonałego programu #WeRaceAsOne w tym roku i w kolejnych latach."

Ross Brown dodał: "Z radością ogłaszamy nasz sezon 2021 w tym tygodniu i czekamy na ekscytującą kampanię z ekscytującą mieszanką nowych wyścigów oraz obiektów, które przegapiliśmy w naszym bezprecedensowym sezonie 2020."

"To dla nas naprawdę ważny moment, aby powitać W Series jako partnera ośmiu wyścigów w tym sezonie. Byli latarnią dla wielu, odkąd zaczęli ścigać się w 2019 roku. Uważamy, że niezwykle ważne jest, aby dać każdemu szansę na osiągnięcie najwyższych poziomów w naszym sporcie, a ich partnerstwo z Formułą 1 w przyszłym sezonie, pokazuje naszą determinację i zaangażowanie w zaprezentowanie ich ekscytującej serii i znaczenie budowania większej różnorodności w sporcie."

Image: © W Series