W Series: Seria wyścigowa wyłącznie dla kobiet

W Series: Seria wyścigowa wyłącznie dla kobiet

Jednoosobowe mistrzostwa dla kobiet, wspierane przez byłego kierowcę Formuły 1 Davida Coultharda, mają wystartować w 2019 roku.

Kobieca seria wyścigowa podczas swojego debiutanckiego sezonu zapewni osiemnaście-dwadzieścia identycznych bolidów. Kalendarz nowej serii nie jest jeszcze znany, lecz wiadomo, że wyścigi będą odbywać się w Europie, a w kolejnych sezonach kalendarz ma zostać poszerzony o tory położone w Azji, Australii oraz Ameryce.

Każda kobieta chcąca startować w mistrzostwach, będzie musiała przejść rygorystyczny program wstępnej selekcji. Program ten obejmuje jazdę na torze, prace w symulatorze oraz testy inżynierii technicznej.

W projekt prócz Davida Coultharda, zaangażowani będą min. Adrian Newey z zespołu Red Bull Racing, oraz Dave Ryan.

Seria wyścigowa będzie posiadać identyczne bolidy Tatuus T-318 i napędzane będą silnikiem o pojemności 1.8 litra z turbodoładowaniem. Każdy bolid będzie również wyposażony w system "Halo".

Nowo powstała seria ma za zadanie pokazać, że kobiety mogą na równi rywalizować z mężczyznami w sportach motorowych, jednak powstanie całkowicie nowej serii, w której startować mogą jedynie kobiety jest konieczna, by zwiększyć popularność sportów motorowych wśród płci przeciwnej.

Żeby osiągnąć duże sukcesy jako kierowca wyścigowy musisz ciężko pracować, być bardzo zdeterminowany, odważny oraz sprawny fizycznie. Do tej pory kobiety nie miały zbyt łatwego życia w sportach motorowych, jednak mam nadzieje, że nowa seria wyścigowa to zmieni i wyłoni dużo talentów wśród kobiet - powiedział David Coulthard.