Wadliwe chłodnice przyczyną problemów Renault w Austrii

Esteban Ocon i Daniel Ricciardo - Renault DP World F1 Team / © Renault Sport

Dyrektor zarządzający Renault, Cyril Abiteboul, przyznał, że defekty, których dwukrotnie doświadczył w Austrii jego zespół, dotyczyły wadliwych chłodnic.

Początek tegorocznego sezonu to kontynuacja problemów, które w ostatnim czasie nie opuszczają zespołu z Enstone. Podczas inauguracyjnego wyścigu na torze Red Bull Ring z rywalizacji przedwcześnie został wycofany Daniel Ricciardo, a jego los podzielił również Esteban Ocon, który odpadł z rywalizacji w GP Styrii.

Francuski zespół tuż po zakończeniu niedzielnego wyścigu za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował, że problem w obu przypadkach dotyczył wadliwych chłodnic.

"Przebieg tego weekendu wzbudza w całym naszym zespole wiele mieszanych uczuć. Mieliśmy dobre odczucia po kwalifikacjach, gdzie oba nasze samochody dotarły do trzeciego segmentu czasówki, a na szczególną uwagę w tym aspekcie zasługuje Esteban, który w ekstremalnych warunkach pokazał się ze znakomitej strony. Tym bardziej nasze samopoczucie jest złe po kolejnym defekcie naszego bolidu, którego doświadczyliśmy w niedzielnym wyścigu" - powiedział Cyril Abiteboul.

"W bolidzie Estebana Ocona wystąpił ten sam problem, co u Daniela Ricciardo w trakcie pierwszego wyścigu sezonu i dotyczył on chłodnic. Po zakończeniu pierwszej rundy tegorocznego sezonu postanowiliśmy wszystkie elementy wysłać do Enstone, gdzie zostały dokładnie przebadane. Niestety podczas drobiazgowej kontroli musieliśmy pominąć jakiś szczegół, który dał ponownie o sobie znać w wyścigu."

"W tak napiętym harmonogramie, jaki mamy w tym sezonie, takie awarie są nie do przyjęcia" - przyznał Francuz.

"Podczas wyścigu zebraliśmy dużo danych, które ukazały nam realną stratę do najbliższych rywali, którą będziemy chcieli szybko zniwelować. Cieszy mnie fakt, że poprawiliśmy tempo na tym torze względem ubiegłych lat. Nie możemy jednak popadać w samozachwyt, ponieważ rywale również nie stoją w miejscu" - podsumował szef zespołu Renault.

Image: © Renault Sport