Walkenhorst Motorsport dołącza do DTM od sezonu 2021

Walkenhorst Motorsport / © BMW AG

Zespół Walkenhorst Motorsport po raz pierwszy w swojej historii pojawi się w serii DTM i będzie rywalizować, wykorzystując BMW M6 GT3.

Niemiecki skład ściga się w klasie GT od 2013 roku, co pozwoliło wielokrotnie osiągać najwyższe laury, w tym zwyciężyć w 24-godzinnym wyścigu na torze Spa-Francorchamps oraz serii Nurburgring Langstrecken Serie.

Sezon 2020 okazał się jednak jednym z najważniejszych w historii ekipy, która sięgnęła po pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej GT3 w NLS oraz dwukrotnie pokonywała linię mety na pierwszej lokacie podczas Intercontinental GT Challenge.

"Z przyjemnością informujemy o naszym zaangażowaniu w DTM. Jako zespół bardzo ciężko pracowaliśmy, aby urzeczywistnić ten projekt" - powiedział menadżer ekipy, Niclas Konigbauer.

"Po naszych międzynarodowych osiągnięciach w ostatnich latach, przejście do wysokiej klasy DTM jest logicznym krokiem w kierunku rozszerzenia naszego zaangażowania w wyścigi GT3."

"Naszym celem jest rywalizacja na najwyższym poziomie w sportach motorowych, dlatego było dla nas jasne, że DTM to miejsce, w którym warto być."

Menadżer Walkenhorst Motorsport przyznał także, że zdobył bogate doświadczenie podczas startów w DTM Trophy w klasie GT4.

"Podczas wyścigów w kategorii juniorów poznaliśmy i doceniliśmy platformę DTM oraz nawiązaliśmy wiele kontaktów. Było to dla nas bardzo cenne" - podkreślił.

"Obecnie planujemy podwójny program i pracujemy nad powtórzeniem naszego zaangażowania w DTM Trophy, ponieważ obecnie stworzono optymalne synergie dla zespołów na platformie DTM."

Mimo potwierdzenia startów w niemieckiej serii, zespół nie poinformował iloma samochodami zamierza wystartować w sezonie 2021, a także nie ujawnił kierowców, którzy znajdą się za kierownicami BMW M6 GT3.

"BMW M6 GT3 to bardzo ugruntowany samochód wyścigowy, z którym zdobyliśmy duże doświadczenie oraz wiele osiągnęliśmy. Jesteśmy przekonani, że z M6 możemy odnieść sukces także w walce z silną konkurencją w DTM" - podsumował Konigbauer.

Image: © BMW AG