Webber: Alpine sfinansowało mniej niż 20% kariery juniorskiej Piastriego

Oscar Piastri / © Alpine F1 / XPB Images

Menedżer Oscara Piastriego, Mark Webber, twierdzi, że Alpine sfinansowało mniej niż 20% juniorskiej kariery jego podopiecznego i dodaje, iż liczby podane przez francuski zespół, zostały wyolbrzymione.

W zeszłym tygodniu McLaren ogłosił, że podpisał kontrakt z Piastrim na 2023 rok, a jego współpraca z Alpine dobiegnie końca po zakończeniu tego sezonu.

O przyszłości Piastriego zadecydowała Rada Uznawania Kontraktów, ponieważ zarówno Alpine, jak i McLaren uważały, że mają ważny kontrakt z 21-latkiem.

Alpine skrytykowało Piastriego za brak lojalności wobec zespołu, który pomagał mu przez ostatnie kilka lat.

Mówiąc dla Channel 4, Webber zapewnił, że mniej niż 20 procent kariery juniorskiej Piastriego było finansowane przez zespół Alpine.

„Liczby podawane przez Alpine, zostały zdecydowanie wyolbrzymione” – powiedział Mark Webber.

„Oscar w kategoriach juniorskich dostał kilka solidnych nagród pieniężnych, więc był w stanie sporą część sfinansować samemu.”

Tak więc, ponad 80 procent budżetu zostało dostarczone przez sponsorów zewnętrznych i rodzinę Oscara, co ma spore znaczenie w tej sprawie.”

Alpine ma wkrótce rozpocząć rozmowy z Piastrim na temat jego roli na resztę tego sezonu.

„W przyszłym tygodniu odbędzie się ważna dyskusja” – stwierdził Webber.

„Teraz jesteśmy w punkcie, w którym obie strony muszą pokazać klasę. Oscar ciężko pracował dla tego składu, więc nie mogą go teraz skreślić.”

„Starał się wnieść do Alpine tyle, ile mógł, zarówno jeśli chodzi o pracę w symulatorze, jak i w bolidzie” – podsumował Mark Webber.

Image: © Alpine F1 / XPB Images