Webber: Potrzeba czasu, aby Piastri przyzwyczaił się do Formuły 1

Oscar Piastri - McLaren F1 Team / © McLaren F1 / LAT

Mark Webber uważa, że przyzwyczajenie się do środowiska Formuły 1 zajmie Oscarowi Piastriemu trochę czasu.

Wejście Piastriego do F1 odbyło się w dość kontrowersyjnych warunkach, po tym, jak między nim a Alpine doszło do sporu o kontrakt na 2023 rok.

Australijczyk został ogłoszony jako zastępca Fernando Alonso w Alpine, po czym na jednym z serwisów społecznościowych, osobiście zaprzeczył tym doniesieniom.

W wywiadzie dla Speedcafe menedżer Piastriego i były kierowca F1 Mark Webber stwierdził, że dostosowanie się do nowego stylu życia zajmie mu trochę czasu.

„On jest całkiem inny niż Daniel. Myślę, że Oscar jest zdecydowanie bardziej powściągliwy” – powiedział zapytany o charakter Piastriego.

„Sebastian Vettel jako Mistrz Świata był zupełnie inny niż pod koniec swojej kariery. Każdy ma swój styl bycia i z doświadczenia wiem, że z czasem może się on zmieniać”.

Zarówno Lando Norris, jak i Daniel Ricciardo mieli po 19 lat, kiedy debiutowali w F1 i jak twierdzi Webber, obaj potrzebowali trochę czasu, by przystosować się do nowego stylu życia.

„Oscar jest nowy w sporcie i będzie to jego debiutancki sezon. Nie ma znaczenia, jakim kierowcą był wcześniej i jak wyglądało jego życie. Podróże, fani, media, nowe środowisko, potrzeba czasu, aby do tego wszystkiego się przyzwyczaić.”

„Kiedy Lando pojawił się w F1, to borykał się z pewnymi problemami, to samo Daniel” – dodał.

„Oscar jest niesamowicie profesjonalny, pracowity i bardzo oszczędny w słowach. Jak powiedziała moja żona 'Jest najbardziej wyrafinowanym Australijczykiem, który kiedykolwiek startował w wyścigach” – zakończył Webber.

Image: © McLaren F1 / LAT