Webber: Taki kierowca jak Max pojawia się raz na 10 lat

Mark Webber / © Getty Images / Red Bull Content Pool

Były kierowca F1, Mark Webber, uważa, że królowa sportów motorowych powinna na każdym kroku podkreślać fenomen tegorocznego mistrza świata, Maxa Verstappena.

Holender po ostatnim wyścigu sezonu znalazł się na ustach całego środowiska F1, gdyż w niezwykłych okolicznościach i na finałowym okrążeniu zawodów w Abu Zabi udało mu się pokonać Lewisa Hamiltona i przełamać mistrzowską hegemonię Mercedesa, która trwa od 2014 roku.

„Max zaprezentował niesamowitą dojrzałość jak na swój wiek w momencie, gdy wchodził do tego sportu. Ma wręcz biblijny poziom pewności siebie i wyczucie na najwyższym poziomie. Obecna generacja bolidów nie jest łatwa do opanowania, zwłaszcza dla kogoś, kto dopiero zaczyna startować w Formule 1” - przyznał Webber w rozmowie z Channel 4.

„Poprzez karting i F3, Red Bull zdecydował się podjąć ryzyko, które się jednak opłaciło, gdyż Max reprezentuje na torze najwyższy poziom twardego ścigania.”

„Warto przypomnieć sobie tegoroczne GP Holandii, gdzie Verstappen oczarował cały swój naród. To było fenomenalne wydarzenie dla tego sportu, a także nowy punkt odniesienia.”

„Tacy kierowy pojawiają się raz na 10 lat. Max jest absolutnie fenomenalny na każdej płaszczyźnie i władze serii powinny to podkreślać na każdym kroku.”

„Jest już w tym sporcie od kilku sezonów i doskonale widział, jak Lewis dominuje w F1, dlatego też czuł sporą presję, aby odegrać kluczową rolę w mistrzostwach.”

„Jego podejście jest bardzo proste, gdyż uważa, że to jest jego teren. Jest kierowcą wyścigowym i chce za wszelką cenę zaznaczyć swoją obecność, co wychodzi mu nadzwyczaj dobrze.”

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool