Webber: W nadchodzącym sezonie Hamilton sięgnie po kolejny mistrzowski tytuł

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Były kierowca Formuły 1, Mark Webber jest zdania, że Lewis Hamilton zdobędzie w sezonie 2020 swój siódmy tytuł mistrza świata.

Hamiltona dzieli już tylko jedno mistrzostwo, aby dorównać rekordowi Michaela Schumachera. Jednak zbliżający się sezon będzie inny niż rozgrywane do tej pory, dlatego walka o zwycięstwa w poszczególnych wyścigach będzie wymagała nieszablonowego podejścia ze strony kierowców.

"Lewis jest bardzo szybkim kierowcą. Popełnia niezwykle mało błędów i jest w stosunku do siebie krytyczny. Nieważne czy ściga się w deszczu, czy jedzie swoje szybkie okrążenie podczas kwalifikacji, zawsze jest bardzo skuteczny, a to jest przepis na sukces. Jeśli tylko zespół zapewni mu wystarczająco szybki i niezawodny samochód, to zdecydowanie jest on faworytem do tytułu mistrza świata” – tłumaczy Webber.

"Jednak należy pamiętać, że wszystko zacznie się w Austrii. To trochę inny tor. Asfalt jest tam bardzo dziwny. Mercedes nie odniósł tam wielu spektakularnych zwycięstw. Zobaczymy więc, jak to wszystko się potoczy. Możliwe, że wyścig wygra ktoś inny i Hamilton ruszy wtedy w pogoń za tytułem. Nie chcę, żeby przyszło mu to łatwo, powinien o to walczyć, ale naprawdę szczerze życzę mu, aby osiągnął swój cel.”

Zdaniem Webbera, Lewis Hamilton może czerpać inspirację z dwóch legend sportu, jakimi są bez wątpienia Michael Jordan oraz zmarły w 2019 roku były kierowca Formuły 1 i doradca zespołu Mercedesa, Niki Lauda.

"Są dwie znaczące postaci, które mogą mieć wpływ na Hamiltona. Pierwsza z nich, o której nigdy nie zapomni to oczywiście Niki Lauda. Ten facet miał niesamowity wpływ na Lewisa i pomagał mu mentalnie za każdym razem, gdy przeżywał on trudne chwile” – tłumaczy Australijczyk.

"Kolejną rzeczą jest film dokumentalny o Michaelu Jordanie, który ostatnio oglądałem na Netflixie. Lewis może czerpać z niego inspirację i dobrą energię, ponieważ jest on zgodny z jego działaniami. Hamilton, podobnie jak Jordan, często konkuruje z samym sobą. Jeśli nadal będzie podążał tą drogą, będzie skuteczny jeszcze przez wiele lat” – dodaje Webber.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images