WEC prezentuje prowizoryczną listę startową drugiej rundy mistrzostw na torze w Portimao

Algarve International Circuit / © DPPI

Długodystansowe Mistrzostw Świata opublikowały prowizoryczną listę startową do ośmiogodzinnego wyścigu na torze Algarve w Portimao, na której znalazły się trzydzieści trzy składy.

Wstępne zestawienie zespołów, które zgłosiły chęć wystartowania w drugiej rundzie FIA WEC, potwierdziło długo wyczekiwany debiut ekipy Scuderia Cameron Glickenhaus i ich prototypu 007 LMH.

Amerykański skład przed startem tegorocznego sezonu wyścigowego zapowiadał udział w mistrzostwach od pierwszej rundy na torze Spa-Francorchamps, jednak panująca pandemia spowodowała opóźnienia w budowie auta i brak homologacji samochodu na czas.

Glickenhaus do Portugalii przyjedzie jednak z jednym prototypem, ponieważ drugie podwozie zostanie całkowicie przebudowane po 30-godzinnym teście. Zgodnie z zapowiedziami samochodem oznaczonym numerem #709 wystartują Ryan Briscoe, Richard Westbrook i Romain Dumas.

Na prowizorycznej liście startowej w klasie Le Mans Hypercar znaleźli się także pozostali uczestnicy, którzy brali udział w pierwszej rundzie obecnej kampanii - dwie Toyoty Gazoo Racing oraz jeden prototyp Alpine.

W klasie LMP2 zabraknie tymczasem dwóch prototypów G-Drive Racing, które zdecydowały się na jeden start przed udziałem w 24-godzinnym wyścigu Le Mans oraz zespołu PR1 Motorsports.

Na portugalskiej pętli nie wystartują również pojedynczy kierowcy, którzy mają swoje zobowiązania w amerykańskiej serii IMSA - Filipa Albuquerque w United Autosports zastąpi Paul di Resta, natomiast Rengera van der Zande w Inter Europolu Louis Deletraz.

Do wyścigu na torze Algarve nie wystartuje też Corvette'a w kategorii LMGTE Pro, pozostawiając na placu boju jedynie po dwa składy Porsche i Ferrari. Amerykański zespół zaplanował jedynie jeden dodatkowy start przed udziałem w legendarnym wyścigu Le Mans.

W klasie LMGTE Am swój start potwierdziła ekipa Kessel Racing z Takeshim Kimurą, Mikkelem Jensenem i Davidem Fumanellim za kierownicą. Pozostałe składy, podobnie jak miało to miejsce w Belgii, stawią się na pętli w Portimao, jednak kilka z nich zdecydowało się na zmianę zestawień swoich kierowców.

8 Hours of Portimao zostało zaplanowane na 12-13 czerwca.

Image: © DPPI