WEC zostaje w Bahrajnie do co najmniej 2027 roku

Bahrain International Circuit / © Toyota Motorsport GmbH

Długodystansowe Mistrzostwa Świata oficjalnie przedłużyły umowę z torem Bahrain International Circuit, dzięki czemu seria będzie gościć na tym obiekcie co najmniej do 2027 roku.

W przeciągu ostatniej dekady tor w Bahrajnie był gospodarzem dziesięciu wyścigów WEC. W zeszłym sezonie na Bahrain International Circuit po raz pierwszy w historii serii zostały zorganizowane dwa ostatnie wyścigi kampanii (jeden ośmiogodzinny, a drugi sześciogodzinny) i to w kolejnych weekendach.

W tym roku kończąca kampanię rywalizacja na torze w Sakhir odbędzie się 12 listopada, miesiąc po sześciogodzinnym wyścigu na japońskiej pętli Fuji.

„Cieszymy się, że możemy ogłosić przedłużenie umowy z Bahrain International Circuit i kontynuować wyścigi na tym wspaniałym obiekcie, co najmniej do 2027 roku” – powiedział dyrektor generalny WEC Frederic Lequien.

„Bahrajn zawsze wspierał Długodystansowe Mistrzostw Świata i był obecny we wszystkich naszych sezonach z wyjątkiem jednego.”

„Przez lata widzieliśmy tam wyścigi sześciogodzinne i ośmiogodzinne, a w zeszłym roku nawet oba formaty. BIC stanowi dla kierowców wielkie wyzwanie wyścigowe. Nie możemy się doczekać, kiedy jeszcze w tym roku wybierzemy się do Bahrajnu i mamy nadzieję ścigać się tam jeszcze przez długi czas.”

Dyrektor toru Bahrain International Circuit, Shaikh Salman bin Isa Al Khalifa, dodał: „Jesteśmy dumni, że byliśmy częścią historii World Endurance Championship od jej początków w 2012 roku.”

„W związku z tym, że seria obchodzi dziesiątą rocznicę istnienia, dobrze się stało, iż ta okazja została zaznaczona poprzez odnowienie długoterminowej współpracy między nami a WEC.”

„Od początku naszej współpracy z WEC staraliśmy się być zaangażowani jako długoterminowy partner mistrzostw. Z biegiem lat seria ta rozrosła się i dojrzała, a my cieszymy się, że jako miejsce rozgrywek rozwijamy się równolegle z nią, a zainteresowanie lokalne i regionalne wciąż rośnie.”

„Patrząc w przyszłość, jest wiele powodów do radości i cieszymy się na bliską współpracę z WEC, aby zapewnić fanom sportów motorowych na całym świecie dobre widowisko.”

„Wprowadzenie w zeszłym roku kategorii Le Mans Hypercar, zapoczątkowało nową erę dla serii, a wraz z pojawieniem się nowych, znaczących marek w tym sporcie, możemy z ufnością patrzeć w przyszłość.”

Image: © Toyota Motorsport GmbH