Wehrlein: Mercedes wybierał pomiędzy mną a Bottasem

Pascal Wehrlein / © DTM

Zdaniem Pascala Wehrleina, przewaga doświadczenia Valteriego Bottasa była decydującym czynnikiem w walce o fotel wyścigowy zwolniony przez Nico Rosberga.

Decyzja mistrza świata z sezonu 2016 zaskoczyła cały świat Formuły 1 i zmusiła kierownictwo ekipy do szybkiego poszukiwania drugiego kierowcy na rok 2017. Na znalezienie zespołowego partnera dla Lewisa Hamiltona, zespół miał zaledwie trzy miesiące. Oczywistym kandydatem na to stanowisko wydawał się zatem Pascal Wehrlein. Niemiec, który był wówczas kierowcą rezerwowym Mercedesa i miał za sobą pełen sezon startów z ekipą Manor, potwierdził, że był jednym z kandydatów do tej roli.

„Decydowali wtedy o zatrudnieniu mnie lub Bottasa” - przyznał 26-latek w rozmowie dla magazynu Speedweek.

Toto Wolff postanowił jednak podpisać kontrakt z Finem, który miał wówczas na swoim koncie cztery pełne sezony w F1 przejechane w barwach zespołu z Grove. Zdaniem niemieckiego zawodnika, to właśnie przewaga doświadczenia była czynnikiem, którym w głównej mierze kierował się szef Mercedesa, podejmując swoją decyzję.

„W końcu jednak to on wygrał. Ja jeździłem w Formule 1 dopiero od roku i miałem zbyt małe doświadczenie.”

Kierowca z Sigmaringen odniósł się także do swojego debiutanckiego sezonu w królowej sportów motorowych i startów w zespole Manor Racing MRT.

„Uważam, że to był bardzo dobry rok. Manor był zespołem, który miał bardzo mały budżet i organiczne zasoby. Pomimo tego wykonaliśmy solidną pracę i udało nam się nawet zdobyć punkt.”

Image: © DTM