Westacott: Przyszłoroczne GP Australii powinno zachować tradycyjny format weekendu

GP Australii 2019 / © Pirelli Motorsport

Według dyrektora generalnego GP Australii mało prawdopodobne jest, aby Formuła 1 w sezonie 2022 zorganizowała w ich kraju weekend z wyścigiem sprinterskim.

Melbourne ostatni raz gościło u siebie najwyższą kategorię wyścigową na świecie w 2019 roku, a w międzyczasie miejscowy obiekt o charakterze ulicznym doczekał się kilku gruntownych modyfikacji, które w zamyślę mają poprawić jakość ścigania na lokalnej pętli.

Organizatorzy tych zawodów z optymizmem spoglądają w przyszłość i są przekonani, że Albert Park bez większych przeszkód będzie trzecią eliminacją przyszłorocznej kampanii.

W międzyczasie pojawiły się również sugestie, według których Australia mogłaby stać się jedną z sześciu zapowiadanych rund, podczas których zorganizowany zostanie sprint kwalifikacyjny. W taki rozwój wydarzeń nie wierzy jednak jeden z głównych organizatorów tego Grand Prix.

„Na ten moment nie sfinalizowano jeszcze dokładnej liczby ani lokalizacji sprintów na 2022 rok. Jednakże wygląda na to, że zachowamy standardowy format weekendu z dwoma piątkowymi treningami, sobotnim treningiem i kwalifikacjami i popołudniowym wyścigiem w niedzielę” - przyznał Andrew Westacott w wywiadzie dla Speedcafe.

„Więc jeżeli kibice szykują weekendów ze sprintami, to muszę spoglądać w stronę niektórych z europejskich rund, bowiem mało prawdopodobne jest, aby takie coś odbyło się w kwietniu w Melbourne.”

Prezes Australian Grand Prix Corporation nie traci jednak nadziei, że w niedalekiej przyszłości będzie im dane przetestować nowy format na torze Albert Park.

„Jako promotor zawsze chcę mieć pewność, że mamy do dyspozycji najlepszy i najbardziej kompletny pakiet rozrywkowy dla kibiców. W obecnej chwili mam otwarty umysł i popieram Formułę 1, która szuka odpowiedniego rozwiązania dla promotorów wyścigów pod kątem rozrywki na torze.”

„Jestem przekonany, że z czasem coś wymyślą, a nasza strona cały czas jest otwarta na nowe rozwiązania. Na ten moment cieszę się jednak z faktu posiadania Grand Prix, które odbędzie się w standardowym formacie.”

Image: © Pirelli Motorsport