Wietnam rozpoczyna walkę z koronawirusem

Wietnam rozpoczyna walkę z koronawirusem

Kwestia kwietniowego wyścigu w Szanghaju została ostatecznie rozwiązana wczoraj, ale aktualnie dość niepokojące informacje docierają do nas również z Wietnamu, gdzie kwarantanną objęto ponad 10 tys. mieszkańców.

W informacji opublikowanej przez miejscowe władze możemy przeczytać, że w dniu dzisiejszym ponad 10 tys. mieszkańców zostało poddanych natychmiastowej kwarantannie. Jest to efekt sześciu śmiertelnych zakażeń, które miały miejsce w wioskach bezpośrednio sąsiadujących ze stolicą Wietnamu. W związku z tym władze podjęły decyzję o zakazie wjazdu i wyjazdu z gminy Son Loi, która jest oddalona o około 40 kilometrów od Hanoi, gdzie na początku kwietnia ma odbyć się trzecia runda tegorocznych mistrzostw świata F1. Na ten moment okres zamknięcia tego regionu wynosi 20 dni, ale niewykluczone, że okres zostanie wydłużony.

„Od dzisiaj będziemy pilnie obserwować rozwój wydarzeń i strzec wszystkich zadań związanych z izolacją i kwarantanną, która dotyczy gminy Son Loi. Wraz z władzą postanowiliśmy zamknąć całkowicie ten region na okres 20 dni, co ma pozwolić zwalczyć rozwój wirusa” – czytamy w oświadczeniu miejscowego ministerstwa zdrowia.

Aktualnie na torze w Hanoi trwają prace wykończeniowe, które wkrótce mają zostać ukończone. Ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zostało uwzględnione również w ostatnich dnia przez FIA, która zapowiedziała, że będzie na bieżąco monitorować sytuację w tym kraju.