Williams i Alfa Romeo kończą pierwsze przejazdy tegorocznymi konstrukcjami

Nicholas Latifi - Williams Racing / © Williams F1

Zespoły Williams Racing i Alfa Romeo F1 Team Orlen z pozytywną oceną zakończyły pierwsze jazdy swoich tegorocznych aut, wykorzystując odpowiednio tory Silverstone i Fiorano.

Ekipa z Grove jako szósty uczestnik Mistrzostw Świata Formuły 1 zdecydowała się na zaprezentowanie maszyny na sezon 2022, jednak ostatecznie odsłonięto jedynie nowe malowanie.

Williams jeszcze tego samego dnia z fizycznym bolidem FW44 pojawił się na torze Silverstone. Nicholas Latifi z niewielkim opóźnieniem, z powodu awarii elektrycznej, wyjechał na pętlę Grand Prix Wielkiej Brytanii i pokonał kilka okrążeń.

Niespodziewanie na torze Fiorano we Włoszech pojawił się także zespół Alfa Romeo ze swoim C42, za kierownicą którego zasiadł Valtteri Bottas.

„C42 w specjalnym kamuflażu po raz pierwszy wyjechał na tor tuż po godzinie 11:00, aby przeprowadzić kontrolę systemu” – czytamy w oświadczeniu zespołu. „W wyraźnie zimowej aurze, z opadami deszczu, Valtteri Bottas ukończył pierwszy przejazd bolidem pod okiem szefa Frederica Vasseura, dyrektora technicznego, Jana Manchauxa oraz kolegi z zespołu Guanyu Zhou.”

Po zakończeniu wszystkich wstępnych testów zespół kontynuuje przygotowania do pierwszej sesji testowej, która odbędzie się w Barcelonie w dniach 23-25 lutego.

Image: © Williams F1