Williams: Kubica mógłby być fantastycznym kolegą zespołowym dla Russella

Williams: Kubica mógłby być fantastycznym kolegą zespołowym dla Russella

Claire Williams, zastępca szefa zespołu Williams Martini Racing uważa, że Robert Kubica mógłby być fantastycznym kolegą zespołowym, już potwierdzonego George'a Russella, który zadebiutuje w Formule 1 w sezonie 2019.

Polak jest jednym z kandydatów do objęcia drugiego fotela wyścigowego w zespole Williams i znajduje się na bardzo krótkiej liście wraz z Estebanem Oconem, który z końcem tegorocznego sezonu straci angaż w ekipie Force India, choć oficjalnie nic nie zostało potwierdzone.

Mamy bardzo krótką listę kandydatów do drugiego fotela, które nadal oceniamy - powiedziała Claire Williams.

Rozpoczęliśmy proces oceny już kilka tygodni temu. Zawsze powtarzaliśmy, że chcemy podjąć decyzję w oparciu o czyste dane i uzyskać najlepszy talent z puli posiadanych przez nas kierowców.

W tej chwili pracujemy nad tym. Robert znajduje się na tej liście, podobnie jak garstka innych kierowców, którzy również posiadają talent.

Robert wykonał świetną pracę dla zespołu w tym roku i byłby fantastycznym partnerem dla George'a, jednak nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby podjąć ostateczną decyzję i nadal rozmawiamy z kierowcami.

Williams przyznała także, że wybór drugiego kierowcy, po raz kolejny będzie długim procesem, podobnie jak miało to miejsce przy zakontraktowaniu Siergieja Sirotkina.

Musimy podjąć właściwą decyzję w oparciu o wiele różnych czynników i są także inne kwestie, które musimy wziąć pod uwagę.

Musimy przejść przez ten proces, więc nie chcemy się spieszyć z decyzją - dodała Williams, która podkreśliła także, że ważnym czynnikiem będą sponsorzy, którzy zagoszczą na bolidzie Williamsa lub ich brak.