Williams może przejąć firmę BWT w roli sponsora tytularnego

BWT Racing Point F1 Team / © BWT Racing Point F1 Team

Według najnowszych doniesień, zespół Williamsa jest bardzo bliski sfinalizowania sponsoringu tytularnego z firmą BWT, która w ubiegłym roku zakończyła współpracę z ekipą Racing Point.

Austriackie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją systemów do uzdatniania wody w latach 2017-2020 związane było ze stajnią z Silverstone. W wyniku tej współpracy ekipa wyróżniała się w na torze i poza nim charakterystycznymi różowymi barwami. Umowa sponsorska nie została jednak przedłużona po sezonie 2020, ponieważ brytyjski skład zdecydował się w dużym stopniu promować rodzimą markę samochodów m.in. poprzez specjalne malowanie tegorocznego bolidu.

Niemieckie źródła donoszą natomiast, że BWT mogłoby w tym roku zasilić budżet zespołu Haas w ramach partnerstwa tytularnego. Tę informację zdementowali jednak dziennikarze serwisu Decalspotters. Według nich team Gene’a Haasa był bliski podpisania umowy z austriacką firmą, ale finalnie zespół miał odstąpić od tego porozumienia w ostatniej chwili.

Taki przebieg wydarzeń miał zostać wykorzystany przez nowych właścicieli Williamsa, którzy mieli przejąć negocjacje z przedstawicielami BWT. Wczoraj podczas dnia filmowego na torze Silverstone konstrukcja FW43B pokryta była granatowym malowaniem na wzór rozwiązania z 2014 roku. Niewykluczone więc, że tym tropem stajnia Grove zaprezentuje 5 marca zaktualizowane barwy, w których dominować będzie charakterystyczny róż.

Każda ze stron odmówiła jednak zagranicznym mediom jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

Image: © BWT Racing Point F1 Team