Williams ogłosi nazwisko drugiego kierowcy po zakończeniu sezonu 2019

Szefowa zespołu Williams, Claire Williams, potwierdziła, że informację o obsadzeniu drugiego fotela poda dopiero po zakończeniu obecnego sezonu wyścigowego.

Williams ma za sobą kolejny ciężki sezon. Kłopoty z odpowiednim zarządzaniem, nieudana koncepcja bolidu oraz wiele innych nawarstwiających się problemów, przez które ekipa z Grove na dobre zadomowiła się na końcu stawki.

Po sześciu miesiącach walki o przetrwanie na torze, w najgorszym samochodzie, Robert Kubica zadecydował o zakończeniu swojej współpracy z Williamsem. Od GP Singapuru fotel drugiego kierowcy w zespole na przyszły sezon pozostaje bez właściciela.

Na przestrzeni ostatnich tygodni mówiło się, że miejsce obok George’a Russella może zająć Nico Hulkenberg. Ten jednak bardzo szybko zaprzeczył tym plotkom i wyraźnie podkreślił, że nie jest zainteresowany angażem w tej ekipie.

Zgodnie z tradycją z ostatnich lat, na ogłoszenie nazwiska drugiego kierowcy będziemy musieli jeszcze poczekać. W jednym z wywiadów szefowa ekipy Claire Williams powiedziała, że nastąpi to po zakończeniu sezonu.

"Nie mamy jasnego planu, co do terminu wyboru nowego kierowcy Williamsa. Powiedziałam już wcześniej, że nazwisko ogłosimy dopiero po GP Abu Zabi" - powiedziała Claire Williams.

Nie jest tajemnicą, że Williams chce w ten sposób podbić stawkę, jednak grono osób zainteresowanych współpracą z brytyjskim zespołem jest właściwie znikome. Z pewnością nie należy do niego Rosjanin Siergiej Sirotkin, który reprezentował barwy stajni z Grove w zeszłym sezonie. Naturalnym kandydatem w tej sytuacji wydaje się Kanadyjczyk Nicholas Latifi, kierowca rezerwowy Williamsa i zawodnik Formuły 2 i to on ma największe szanse na objęcie posady zwolnionej przez Kubicę.