Williams ogłosił skład na testy w Abu Zabi. Roy Nissany zadebiutuje za kierownicą FW42

Zespół ROKiT Williams Racing ogłosił, że podczas testów opon Pirelli, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Abu Zabi, obok George’a Russella i Nicholasa Latifiego wystąpi izraelski kierowca Roy Nissany.

Tradycyjnie już po zakończeniu sezonu kierowcy Formuły 1 pozostaną w Abu Zabi, by przez dwa dni przetestować nowe konstrukcje opon Pirelli. Dziś program startowy na te testy ogłosił zespół Williams. We wtorek rano za kierownicą FW42 zasiądzie George Russell, natomiast po południu wystąpi Roy Nissany. W środę z kolei przygotowania rozpocznie Izraelczyk, a zakończy Nicholas Latifi, który w roli etatowego kierowcy zajmie miejsce Roberta Kubicy.

„Jestem podekscytowany jazdą dla zespołu ROKiT Williams Racing podczas testów opon Pirelli w Abu Zabi” – powiedział Roy Nissany. „To wspaniałe, by zbudować moje doświadczenie na torze w obecnym samochodzie Formuły 1. Mam nadzieję, że zrobię wrażenie na zespole”.

Angaż 25-letniego Nissany’ego może dziwić, gdyż Izraelczyk nie miał zbyt wielkich sukcesów w mniejszych kategoriach wyścigowych. W latach 2015-2017 rywalizował w World Series Formuła V8 3.5, gdzie odniósł cztery zwycięstwa, a w sezonie 2018 reprezentował barwy Campos Vexatex Racing w Formule 2. Tam jednak wywalczył tylko jeden punkt i nie wystąpił w dwóch ostatnich rundach – ani w Soczi, ani w Abu Zabi.

Co ciekawe, w przeszłości w Formule 1 wystąpił również jego ojciec, Canoch Nissany. Wziął on udział w sezonie 2004 w czterech testach z zespołem Jordan i Minardi, natomiast w 2005 roku – w dniu swoich 42. urodzin – wystąpił w pierwszym treningu przed GP Węgier, również w barwach ekipy Minardi.