Williams otwiera potencjalną furtkę dla Sergio Pereza

Sergio Perez - BWT Racing Point F1 Team / © Pirelli Motorsport

Simon Roberts odmówił potwierdzenia, że George Russell i Nicholas Latifi pozostaną w składzie Williamsa na sezon 2021.

Szef zespołu z Grove pytany był podczas dzisiejszej konferencji prasowej o skład swojej ekipy na sezon 2021.

„Nie mam zamiaru o tym mówić. Dorilton kupił zespół i nic nie zmieniło się w odniesieniu do naszych kierowców. Obaj wykonują świetną robotę” - stwierdził Brytyjczyk.

„Jest teraz pełno plotek i spekulacji – to szaleństwo. Na razie nie powiem nic więcej i nie będę wypowiadać się na temat żadnego z naszych zawodników.”

W świecie Formuły 1 panuje obecnie przekonanie, że George Russell może niebawem pożegnać się z zespołem Williams. Brytyjczyk ma ważny kontrakt na przyszły sezon i wczoraj wyraźnie to podkreślał, ale część komentatorów wskazuje, że zmiana właściciela zespołu mogła wprowadzić pewne zapisy, umożliwiające zerwanie obowiązujących umów. Miejsce brytyjskiego kierowcy mógłby zająć dysponujący sporym zapleczem finansowym Sergio Perez.

Simon Roberts zapytany wprost, o możliwość nawiązania współpracy z Meksykaninem udzielił wymijającej odpowiedzi.

„Być może, ale nie chcemy wypowiadać się w ten czy inny sposób. Skupiamy się na weekendzie. Nie mam żadnych wieści na ten temat.”

„Decyzja dotycząca kierowców będzie podejmowana przez komitet zarządzający Williamsa, co jest normalną procedurą.”

Rozdźwięk pomiędzy pewnym siebie komunikatem Russella a tonem wypowiedzi Robertsa może świadczyć o tym, że Williams może całkiem poważnie brać pod uwagę zatrudnienie Pereza. Posunięcie takie byłoby bardzo dobre ze strategicznego punktu widzenia. Ekipa z Grove zyskałaby bowiem utalentowanego i doświadczonego kierowcę, dysponującego potężnym wsparciem sponsorskim, co jest bardzo ważne w kontekście sezonu 2022.

 

 

 

Image: © BWT Racing Point F1 Team