Williams Racing prezentuje nowe malowanie na sezon 2020

Williams FW43 / © Williams F1

Zespół Williams Racing pokazał nowe malowanie FW43, z którym w sezonie 2020 Formuły 1 będą rywalizować George Russell oraz Nicholas Latifi.

Ekipa z Grove pod koniec maja straciła głównego sponsora, firmę ROKiT, z którą startowała w sezonie 2019 i zgodnie z oczekiwaniami poszerzyła współpracę na tegoroczną kampanię, co było widoczne podczas przedsezonowych testów na torze Barcelona-Catalunya.

Pod koniec maja zespół Williams poinformował jednak, że ze skutkiem natychmiastowym rozstaje się ze swoim głównym sponsorem, nie podając szczegółów, jednak podkreślono, iż przed startem sezonu 2020 skład zaprezentuje nowe malowanie swoich bolidów.

Na tydzień przed pierwszym Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring Williams odsłonił nowe barwy swoich bolidów i zgodnie z oczekiwaniami pozostał przy barwach niebiesko-białych, z większą częstotliwością bieli. Jest to oczywiście nawiązanie do dziedzictwa zespołu. Z boku samochodów widoczne są natomiast loga nowych sponsorów - Sofina Foods to przedsiębiorstwo, którego dyrektorem zarządzającym jest ojciec Nicholasa Latifiego, Michael, natomiast Acronis to globalna firma technologiczna.

Pomiędzy kokpitem a numerem kierowcy pojawiło się logo Formuły 1, wraz z akcentem podkreślającym, że będzie to 70. sezon Mistrzostw Świata Formuły 1. Z kolei na bocznej części tylnego skrzydła, jak i na systemie halo znalazł się tęczowy, 10-kolorowy motyw, który jest symbolem akcji „WeRaceAsOne”. Ma ona na celu wyrażać sprzeciw rasizmowi i promować różnorodność w sporcie.

Kierowcą rezerwowym Williamsa w tym roku będzie były junior Renault, Jack Aitken.

Image: © Williams F1