Williams Racing przedłuża kontrakt z Alexem Albonem

Alexander Albon - Williams Racing / © Williams F1

Stajnia Williamsa zdecydowała się kontynuować współpracę z Alexem Albonem, podpisując wieloletnią umowę, która ma zapewnić zespołowi stabilność i bazę do większych sukcesów.

Albon po rocznej przerwie od Formuły 1, po opuszczeniu stajni Red Bulla, powrócił do królowej motosportu, zostając kierowcą Williamsa i zastąpił Georga Russella, który przeszedł do Mercedesa.

Po półrocznej i owocnej w punkty współpracy obie strony zdecydowały się przedłużyć kontrakt, podpisując wieloletnią umowę.

„Williams Racing z przyjemnością ogłasza, że Alex Albon pozostanie częścią składu kierowców na Mistrzostwa Świata Formuły 1 2023 i nie tylko” – czytamy w oświadczeniu brytyjskiej ekipy.

„Alex będzie ścigał się dla zespołu drugi sezon z rzędu, po tym, jak zaimponował znakomitymi występami, w tym debiutem w zdobywaniu punktów dla Williamsa w Melbourne.”

Podpisanie kontraktu skomentował sam Alex Albon oraz szef stajni – Jost Capito.

_„Pozostanie w Williams Racing do 2023 roku, jest naprawdę ekscytujące i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co możemy osiągnąć jako zespół w pozostałej części tego sezonu i w przyszłym roku.”

„Zespół ciężko pracuje, aby się rozwijać, a ja jestem naprawdę zmotywowany do kontynuowania tej podróży i dalszego rozwijania naszej wiedzy” – komentuje Alex Albon.

„Alex jest wspaniałym kierowcą i cenionym członkiem Williams Racing, więc cieszymy się, że możemy potwierdzić, iż będziemy z nim współpracować na dłuższą metę” – dodał Jost Capito.

„Alex wnosi świetną mieszankę umiejętności i wnikliwej wiedzy, która pomoże zespołowi osiągnąć większe sukcesy w przyszłości. Jest zaciętym zawodnikiem, okazał się popularnym i lojalnym członkiem ekipy i cieszymy się, że zapewni nam stabilną bazę do dalszego rozwoju w nowej erze samochodów F1.”

Image: © Williams F1