Williams w nowych barwach przed startem sezonu 2020

George Russell - Williams Racing / © Williams F1

Zespół Williams Racing tuż przed startem sezonu 2020 zaprezentuje nowe malowanie bolidu FW43, co jest konsekwencją rozwiązania umowy z firmą telekomunikacyjną ROKiT.

W piątek ekipa z Grove poinformowała, że ze skutkiem natychmiastowym rozstaje się ze swoim głównym sponsorem, firmą ROKiT, jednak nie podano powodu, przez który dwie strony zakończyły swoją współpracę.

"Nie mogę wdawać się w szczegóły" - przyznała Claire Williams. "Mogę powiedzieć, że spełniliśmy wszystkie nasze zobowiązania umowne wobec ROKiT."

"Oczywiście malowanie to co, na co musimy spojrzeć, zanim znów będziemy się ścigać, mam nadzieję, że w lipcu. Zaprezentujemy nowe malowanie, zanim wyjedziemy na tor wyścigowy."

Zastępczyni szefa zespołu twierdzi także, że Williams zdobędzie nowego sponsora tytularnego na resztę roku.

"W ciągu ostatnich trzech miesięcy wprowadziliśmy zupełnie nowy proces wokół naszej oferty komercyjnej. Współpracujemy z nową agencją i bardzo zmieniliśmy sposób, w jaki prezentujemy Williamsa na rynku i mamy do tego ogromne zaufanie."

"Williams zawsze robił dobrą robotę, przyciągając nowych partnerów do naszego sportu, do naszego zespołu i wierzę oraz mam pewność, że będziemy to robić dalej."

"To świetna marka i świetny zespół. Jesteśmy w ekscytującej podróży" - dodała.

Image: © Williams F1