Williams zaprezentował malowanie tegorocznego bolidu FW44

Williams Racing W44 / © Williams F1

Zespół Williams Racing pokazał malowanie tegorocznego bolidu FW44, z którym będzie próbował powrócić do walki o punkty w sezonie 2022.

Brytyjczycy jako szósta ekipa obecnej stawki Formuły 1 zdecydowała się odsłonić nową konstrukcję na zbliżający się sezon, choć jedynie w postaci auta pokazowego, a także ujawnić zupełnie nowe malowanie.

Williams na rok 2022 zdecydował się na powrót do pełnego granatowego malowania z niewielkimi elementami odcienia jasnoniebieskiego oraz czerwonego, które znalazły się na przednim skrzydle, pokrywie silnika oraz tylnym skrzydle.

„W całej swojej historii jako kultowy zespół F1, Williams Racing wykazywał się wielką siłą i wyrafinowaniem" - powiedział podczas prezentacji tegorocznego malowania szef zespołu, Jost Capito.

„Nowy wygląd samochodu doskonale odzwierciedla te cechy, które były już wcześniej wielokrotnie demonstrowane przez naszych pracowników, fanów i kierowców."

„Wkraczając w nową erę sportu, FW44 podkreśla zwrot ku przyszłości, zachowując jednocześnie ponadczasowe cechy, które czynią nas tym, kim jesteśmy. W ubiegłym roku bylismy podekscytowani i dumni, że jako zespół poczyniliśmy tak wielkie postępy zdobywając podium oraz kilka razy dowożąc punkty."

„Patrząc w przyszłość chcemy budować na tym sukcesie, a doskonałym uosobieniem tych ambicji jest właśnie FW44. Nie mogę się doczekać, aż wraz z Nicholasem i Alexem stanę się świadkiem tego postępu."

„Bardzo podoba mi się nowe malowanie" - przyznał Nicholas Latifi.

„Pozostanie przy niebieskim kolorze było ważne, ponieważ barwa ta jest synonimem Williamsa. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy jednak takiego wzoru, który dodatkowo uzupełnia fluorescencyjna czerwień. Bardzo mi się to podoba."

„Ten nowy, świeży wygląd towarzyszy nam przy wejściu w nową erę F1. Jestem bardzo podekscytowany na myśl o testach w Barcelonie i powrocie za kierownicę aby przekonać się, co potrafi ten samochód."

„Okres przedsezonowy zawsze wydaje się długi, ale mamy w tym czasie sporo zajęć, w tym także jeśli chodzi o wspólną pracę w fabryce."

„Nowe przepisy powinny umożliwić nam lepsze ściganie się, więc to oczywiste, że jestem podekscytowany tym wyzwaniem. Postaram się zebrac jak najwięcej przydatnych danych podczas testów, aby jak najlepiej przygotować się do pierwszego wyścigu."

„Malowanie FW44 jest czyste i proste” – przyznał Alex Albon. „Podoba mi się, że zdecydowaliśmy się na więcej niebieskiego z dynamicznym diamentowym wykończeniem oraz odrobiną czerwieni; wygląda naprawdę dobrze i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć je na torze.”

„Sesja na torze w Barcelonie będzie polegać na upewnieniu się, że efektywnie wykorzystujemy nasz czas, aby jak najlepiej zrozumieć, iż mamy konkurencyjny pakiet przed sezonem.”

„Nie mamy wiele dni do naszego pierwszego wyścigu, więc szybko musimy zrozumieć, które obszary samochodu są mocne, a które trzeba ulepszyć.”

„Jestem pewien, że będzie to pewna krzywa uczenia się, ponieważ wszyscy staramy się dowiedzieć, jak najlepiej wykorzystać nowe przepisy, ale cele i sposób, w jaki skupimy się na aucie, jest bardzo podobny, jak w poprzednich latach.”

Williams Racing W44 / © Williams F1
Image: © Williams F1