Wirtualne Grand Prix Chin Formuły 1 już 19 kwietnia

Wirtualne Grand Prix Chin Formuły 1 już 19 kwietnia

Charles Leclerc, George Russell, Antonio Giovinazzi, Lando Norris, Alex Albon i Nicholas Latifi wezmą udział w kolejnym starciu Formuły 1 i będą się ścigać podczas wirtualnego Grand Prix Chin na torze Shanghai International, które odbędzie się 19 kwietnia.

Po sukcesie drugiej wirtualnej rywalizacji na torze Albert Park w Australii, ponownie sześciu kierowców ze stawki Formuły 1 stanie w szranki z zaproszonymi gośćmi, w tym także zwycięzcą drugiego starcia Charlesem Leclerkiem z zespołu Ferrari.

Wirtualne Grand Prix w ten weekend będzie trzecim wyścigiem w nowej serii, która daje fanom szansę obejrzenia wyścigów Formuły 1 podczas trwającej pandemii koronawirusa Covid-19.

Grand Prix Chin odbędzie się na torze w Szanghaju i rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego, a nie jak miało to miejsce w poprzednich weekendach, kiedy rywalizacja startowała o godzinie 20:00.

Transmisja z nadchodzącego wydarzenia będzie dostępna na oficjalnych kanałach Formuły 1 - YouTube, Twitch, Weibo i Facebook i ma potrwać półtorej godziny, wraz z sesją kwalifikacyjną, w której kierowcy powalczą o miejsca na starcie do wyścigu, który został zaplanowany na 28 okrążeń. Wirtualne Grand Prix będzie transmitowane także na żywo przez międzynarodowych partnerów w 100 krajach.

Pełna lista startowa wirtualnego Grand Prix Chin zostanie opublikowana w późniejszym czasie.