Wójcik Racing Team w pełnym cyklu Supersport 600 w sezonie 2020

Wójcik Racing Team w pełnym cyklu Supersport 600 w sezonie 2020

Polski zespół Wójcik Racing Team w pełnym składzie ruszył na Mistrzostwa Świata Supersport 600.

Do Christoffera Bergmana - podstawowego zawodnika WRT - dołączył Marek Szkopek, najbardziej doświadczony polski zawodnik w klasie SS600. Dla Marka Szkopka nie będzie to debiut w padoku tej serii, bo w 2012 roku wziął udział w jednej rundzie na torze w Misano.

„Swoje starty w klasie Supersport600 wspominam bardzo dobrze i muszę przyznać, że trochę za tą pojemnością tęskniłem. Mimo że później zdobyłem mistrzostwo w klasie Superbike oraz II wicemistrza w Superstock1000, to zawsze najlepiej czułem się w klasie Supersport, cieszę się więc z powrotu i to w takim stylu” – powiedział Marek Szkopek.

„Myślę, że doświadczenie zdobyte przeze mnie przez ostatnie trzy lata w wyścigach długodystansowych, pozwoli mi jeszcze lepiej zaprezentować się w tym cyklu. Cieszę się też na współpracę z Christofferem. To zawodnik z ogromną wiedzą i praktyczną, i teoretyczną, świetnie się dogadujemy. Mimo dwudziestoletniego doświadczenia wciąż się uczę i wiem, że praca z Chrisem przy Supersport600 pozwoli mi nadal utrzymywać się w szczycie formy” – dodał Polak.

Christoffer Bergman powróci do zaplecza WorldSBK po dwóch latach nieobecności. W sezonach 2016-2017 ścigał się na motocyklu Hondy. Bergman wraz z zespołem Wójcik Racing Team walczy o podium w FIM EWC, wyścigach długodystansowych. Po dwóch rundach zespół #77 zajmuje solidne trzecie miejsce.

Przygotowania do mojego startu w SSP trwają już od kilku miesięcy, cieszę się że udało się wszystko zgrać. Ne mogę doczekać się startu sezonu, a jednocześnie przed nami walka o podium w FIM EWC, po dwóch rundach z zespołem #77 jesteśmy na trzeciej pozycji i będziemy chcieli utrzymać się na szczycie” – powiedział Christoffer Bergman.

Jedna z rund SS600 koliduje z 24-godzinnym wyścigiem w Le Mans. Christoffer Bergman zostanie zastąpiony przez Broca Parkesa, australijskiego kierowcę znanego z serii MotoGP, a w EWC do tej pory związanego z fabrycznym zespołem Yart Yamaha. Seria WorldSupesport startuje z początkiem marca, a pierwszy wyścig odbędzie się na torze Phillip Island.