Wolff: Domenicali może próbować spowolnić Mercedesa

Toto Wollf, Lewis Hamilton i Valtteri Bottas / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Toto Wolff w dużych superlatywach wypowiedział się na temat nowego szefa Formuły 1, który przejmie obowiązki Chase'a Carey’a wraz z początkiem przyszłego roku.

Chase Carey objął stanowisko dyrektora generalnego F1 w styczniu 2017 roku. Podczas swojej kadencji Amerykanin przyczynił się m.in. do sfinalizowania nowej umowy Concorde, która potwierdza udział wszystkich zespołów w cyklu mistrzostw świata.

Jednakże od dłuższego czasu w środowisku F1 zaczęły pojawiać się spekulacje, że Carey zostanie wkrótce zastąpiony na swoim stanowisku. W gronie jego potencjalnych następców najczęściej wymieniano Toto Wolffa. Taki pomysł nie przypadł jednak do gustu m.in. ekipie Ferrari, która już w przedbiegach zapowiedziała, że zablokuje tę kandydaturę. Ostatecznie to Stefano Domenicali przejmie fotel dyrektora generalnego serii od 1 stycznia 2021 roku.

Szef zespołu Mercedes, Toto Wolff przyznał, że Stefano Domenicali świetnie sprawdzi się w nowej roli. Dodał również, że polityka nowego dyrektora generalnego F1 może uderzyć bezpośrednio w jego ekipę.

„Stefano to świetny wybór na szefa F1. Cechuje go uczciwość oraz znajomość biznesu i wyścigów. Jestem przekonany, że za jego rządów Formuła 1 będzie stale się rozwijać w najlepszy możliwy sposób.”

„To może również oznaczać, że jego decyzje będą w pewnym stopniu uderzały w naszą konkurencyjność, ale musimy to zaakceptować, ponieważ jest to częścią tej gry” – przyznał Wolff.

Austriak odniósł się również do niedawnych spekulacji, które łączyły go z posadą dyrektora generalnego serii.

„Moje miejsce jest w Mercedesie. Czuję się tu znakomicie. W zespole nie jestem tylko szefem, ale także partnerem. Nasze obecne osiągi są bardzo dobre, ale jestem przekonany, że mamy spore rezerwy, które wkrótce wykorzystamy i wprowadzimy team do zupełnie nowej, wyższej ligi” – zakończył.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images