Wolff: George i Esteban to nie jedyni kandydaci na oku Mercedesa

Toto Wolff - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Toto Wolff podkreśla, że kwestię doboru składu kierowców na sezon 2022 trzeba dobrze przemyśleć. Jak na razie potencjalnych młodych kandydatów jest dużo – nie tylko George Russell i Esteban Ocon.

Wraz z końcem sezonu 2021 końca dobiegną obecne kontrakty Lewisa Hamiltona i Valtteriego Bottasa. O ile jednak wydaje się wielce prawdopodobnym, że Brytyjczyk pozostanie w Mercedesie, z którym skład może wywalczyć ósmy tytuł mistrzowski, tak przyszłość fińskiego kierowcy stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Wielu spodziewa się, że miejsce Bottasa zajmie w końcu George Russell, któremu zakończy się trzyletni kontrakt z Williamsem. Dla Brytyjczyka byłaby to ogromna szansa, by potwierdzić swoje umiejętności i włączyć się do walki o zwycięstwa. Jak się jednak okazuje, sytuacja nie musi być taka łatwa. Toto Wolff patrzy bowiem przede wszystkim daleko w przyszłość.

„Zawsze oceniamy, kto w przyszłości może zasiąść za kierownicą Mercedesa” – przyznał Toto Wolff.

„Max [Verstappen] jest z pewnością wielką gwiazdą przyszłości, ale nie on jedyny nią jest. Myślę, że jest grupa naprawdę dobrych młodych zawodników, którzy nie mieli jeszcze zwycięskiego samochodu i z tego punktu widzenia bardzo interesujące będzie obserwowanie, jak rozwiną się ich kariery.”

Niewykluczone również, że Mercedes pozostanie przy swoim obecnym składzie, podkreślając tym samym swoją lojalność wobec Valtteriego Bottasa. Poza tym Fin nie sprawia kłopotów Hamiltonowi i jest skory mu pomóc w walce o kolejny tytuł.

„Valtteri jest jednym z naszych kierowców, a ja zawsze będę wobec nich lojalny. Wszyscy mamy jednak obowiązek do oceny przyszłości i do posiadania długoterminowych planów. Z tego względu musimy rozważyć wszystkie możliwe opcje dla obu samochodów” – podkreślił szef ekipy z Brackley.

Wydawało się także, że Mercedes już skreślił ze swoich potencjalnych kandydatów Estebana Ocona, który związał się z Alpine. Toto Wolff podkreśla jednak, że Francuz jest traktowany na równi z George’em Russellem i on też jest w gronie kierowców, którzy mogą dołączyć do ekipy w 2022 roku. Austriak nie wyklucza także innych, młodych i obiecujących zawodników.

„Posiadamy dwóch juniorów Mercedesa, Estebana oraz George’a i musimy wszystko ocenić. Dodałbym również, że mamy na oku innych młodych chłopaków, którzy się pojawiają, jednak dziś jest tylko dwóch kierowców jeżdżących w Mercedesie i są nimi Valtteri oraz Lewis” – zakończył Wolff.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images