Wolff: Hamilton może nie wystąpić w Grand Prix Kanady

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Toto Wolff, szef zespołu Mercedes, wyraził swoją obawę w sprawie potencjalnego wycofania się Lewisa Hamiltona z następnej rundy sezonu 2022 z powodu silnego bólu pleców, który dokuczał Brytyjczykowi w trakcie całego weekendu w Azerbejdżanie.

Siedmiokrotny mistrz świata, podobnie jak kolega z zespołu George Russell, skarżyli się na ostry ból pleców przez cały weekend w Baku. Obaj kierowcy zmagają się z samochodem, który podskakuje przy dużej prędkości. Lewis Hamilton praktycznie ostatkiem sił zdołał wysiąść ze swojego W13 po zakończeniu rywalizacji.

37-latek nadał niedzielnemu wyścigowi miano najbardziej bolesnego w jego karierze, natomiast Toto Wolff stwierdził, iż wysoce prawdopodobne jest opuszczenie rundy w Kanadzie przez bardziej doświadczonego z dwójki jego zawodników.

„Nie widziałem go i nie rozmawiałem z nim później, ale widać, że to nie dotyka tylko mięśni. Chodzi mi o to, że zaczyna to mieć przełożenie na kręgosłup i rodzić pewne konsekwencje. Jest z nim naprawdę źle. Musimy znaleźć rozwiązanie” – przyznał Austriak.

„Na tym etapie [Lewis] cierpi na to najbardziej ze wszystkich. O ile dobrze zrozumiałem, to prawie wszyscy kierowcy mówią, że tak dłużej być nie może.”

Mercedes wprowadził pewne poprawki do swojego samochodu podczas Grand Prix Hiszpanii. Wydawało się, iż najnowszy pakiet aktualizacji skutecznie rozprawił się z problemem falowania, z którym skład z Brackley borykał się od początku tego sezonu.

Młodszy z pary Brytyjczyków, reprezentujących aktualnych mistrzów świata, zasugerował, iż problemy niemieckiego zespołu w Baku są związane z wysokością ustawienia podłogi, a także z niezwykle wyboistą nawierzchnią azerbejdżańskich ulic.

„Myślę, że jest to ze sobą powiązane” – powiedział Wolff o porpoisingu i dobijaniu samochodu.

„Byliśmy na torach, na których mieliśmy aeroporpoising i potem podskakiwaliśmy, a niektóre samochody dobija do podłoża, więc nie jest to jasne. To wszystko jest związane z aerodynamicznymi właściwościami podłogi.”

W przypadku absencji Hamiltona w Grand Prix Kanady, ośmiokrotni mistrzowie świata mogą zasięgnąć pomocy u dwóch swoich kierowców rezerwowych Stoffela Vandoorne i Nycka de Vriesa.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images