Wolff: Kubica i Russell dysponują identycznymi silnikami

Wolff: Kubica i Russell dysponują identycznymi silnikami

Toto Wolff, szef zespołu Mercedes AMG Petronas Motorsport przyznał, że obaj kierowcy Williamsa dysponują identycznymi jednostkami napędowymi, które dostarcza Mercedes.

W ostatnich dniach w mediach zawrzało kolejny raz na temat zespołu Williams. Powodem była publikacja jednego z dziennikarzy na łamach włoskiego Motorspotu, który stwierdził, że George Russell posiada mocniejszą wersję jednostki napędowej.

Zdaniem Franco Nugnesa głównym argumentem potwierdzających jego tezę są prędkości maksymalne uzyskiwane przez kierowców Williamsa w czasie wyścigu, co oczywiście nie może być głównym argumentem, co zostało już wielokrotnie wyjaśnione. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj: Włoska teoria spiskowa dot. Williamsa - Prawda czy fałsz?

W czasie weekendu na Red Bull Ringu głos w tej sprawie zabrał szef zespołu Mercedes Toto Wolff, który definitywnie zdementował tę plotkę, zapewniając, że zarówno Kubica, jak i Russell korzystają z identycznych silników.

"George Russell i Robert Kubica dysponują identycznymi jednostkami napędowymi" - powiedział Toto Wolff.

"Wiadomość o rzekomych różnicach na korzyść Russella jest zwykłą plotką, która nie ma pokrycia w rzeczywistości. Jestem z pochodzenia Polakiem, więc dlaczego miałbym działać na niekorzyść polskiego kierowcy? To totalny absurd. Williams musi jak najszybciej popracować nad swoimi problemami."

"Kubica i Russell to kapitalni kierowcy, którzy zasługują na walkę o wysokie pozycje, a nie jazdę w ogonie stawki."

Szef Mercedesa w bardzo pozytywnych słowach ocenił dotychczasową formę George’a Russella, który jego zdaniem ma szansę w przyszłości na angaż w zespole Mercedes.

"George Russell jest świetnym kierowcą, co udowodnił wygrywając po kolei GP3 i F2. Jeżeli Russell nadal będzie rozwijał się w tak imponującym tempie na wielu płaszczyznach, to będzie to oznaczało, że ma charakter typowego kierowcy Mercedesa. W wielu kwestiach przypomina mi Estebana Ocona, który jest również kapitalnym kierowcą" - podsumował szef Mercedesa.