Wolff: Lewis już nie będzie odpuszczać, jeśli uzna, iż ma przewagę

Lewis Hamilton i Max Verstappen / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Toto Wolff, szef zespołu Mercedes AMG Petronas F1, uważa, że Lewis Hamilton nie będzie już ustępował Verstappenowi, gdy uzna, iż ma nad nim przewagę.

Hamilton i Verstappen od początku obecnej kampanii wyścigowej są zaangażowani w wiele bezpośrednich walk, z czego o najbardziej spektakularne pokusili się na Silverstone oraz pętli Monza.

We Włoszech obaj kierowcy wchodzili w zakręt numer jeden, będąc obok siebie, jednak bolid Holendra podskoczył na krawężniku i wylądował na samochodzie Brytyjczyka, co zakończyło ich udział w rywalizacji. Wolff zauważył, że jego podopieczny słusznie ustąpił Holendrowi na pierwszym okrążeniu Grand Prix Włoch, aby uniknąć kontaktu, jednak kolejna, podobna sytuacja, ujawniła chęć walki o ponowne zwycięstwo i przodownictwo w mistrzostwach.

„Ci dwaj ścigają się o mistrzostwo kierowców i nie można oczekiwać, że będą mieli założone aksamitne rękawiczki” – powiedział Toto Wolff.

„Dlatego też będziemy świadkami trudnych momentów. Oczywiście jestem stronniczy, patrzę na cały wyścig i to, jak się zakończył, ale wydaje mi się, że czasami trzeba po prostu się wycofać. To właśnie zrobił Lewis na pierwszym okrążeniu. Czy Max mógł to zrobić? Najprawdopodobniej straciłby pozycję.”

„Myślę, że zmiana podejścia polega na tym, że Lewis już nie będzie odpuszczać, jeśli uzna, iż zakręt jest jego. Teraz do tanga potrzeba dwojga. Obaj muszą rozumieć siebie nawzajem na torze i to kiedy należy uniknąć kolizji.”

„Jednak to oni są w samochodach, a my nie mamy żadnego wpływu na ich jazdę i będą wiedzieć dużo lepiej od nas, jak ten drugi się ściga. Wszystko to będzie ciekawe do oglądania” – zakończył.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images