Wolff: Maszynie Lewisa brakuje jeszcze tempa

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Szef Mercedesa przyznał, że Lewis Hamilton nie zdołał złożyć dobrego okrążenia w sesji treningowej, ponieważ jego bolid jeszcze nie był idealnie dostrojony do jego wymagań.

W obawie przed zapowiadanymi na sobotę ulewnymi opadami deszczu na torze Red Bull Ring, większość kierowców postanowiła w drugiej sesji treningowej wykonać szybkie okrążenie z niewielką ilością paliwa. Niemniej jednak nie wszystkim ta sztuka wyszła najlepiej. Wśród nich znalazł się Lewis Hamilton, który wywalczył dopiero szósty czas, ze stratą 0.6 sekundy do swojego partnera z ekipy – Valtteriego Bottasa.

"Jesteśmy trochę w ciemnościach, szczególnie, jeśli spojrzymy na rezultat Lewisa. Jest problem z jego autem. W tym momencie nie wiemy, ale znajduje się ono zupełnie poza tym miejscem, w którym powinno być w wolnych i średnich zakrętach. Mamy dane dotyczące wszystkiego, ale musimy poświęcić temu trochę czasu" – przyznał Toto Wolff.

Podczas piątkowych treningów szczególną uwagę zwrócili na siebie reprezentanci zespołu Racing Point, którzy notowali bardzo konkurencyjne czasy okrążeń. Bardzo dobrą dyspozycją odznaczał się także zespół Red Bull Racing. Nie umknęło to uwadze liderów klasyfikacji konstruktorów.

"W porównaniu do ubiegłego tygodnia Verstappen się poprawił i szczególnie kierowcy Racing Point pokazali tempo. Poza tym każdy jest wolniejszy, to samo dotyczy także i nas. Przed nami wiele przemyśleń, danych do przeanalizowania, abyśmy mogli znaleźć osiągi" – dodał.

Potencjalnie sobotnie kwalifikacje mogą być odwołane, a kierowcy mogą zostać ustawieni na starcie względem wyników drugiej sesji treningowej. Toto Wolff zdradził informacje na temat trybów jednostki napędowej, jaki został udostępniony kierowcom w piątkowe popołudnie.

"To nie był pełen atak, nie było też to na pół gwizdka. Dodaliśmy trochę. Powiedzmy, że jeździliśmy na takim poziomie osiągów, na którym zazwyczaj nie jeździmy w piątek" – wyjaśnił szef zespołu Mercedes.

Jeśli pogoda na to pozwoli w sobotę o godzinie 12 rozegrana zostanie trzecia sesja treningowa, a o 15 kwalifikacje do GP Styrii.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images