Wolff: Mercedes i Hamilton to idealna kompozycja

Lewis Hamilton / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Szef zespołu Mercedesa, Toto Wolff, jest przekonany, że Lewis Hamilton po sezonie 2020 będzie kontynuować swoją współpracę z zespołem.

Temat nowej umowy sześciokrotnego mistrza świata z Mercedesem to obecnie jeden z najbardziej gorących wątków w środowisku F1. Globalna pandemia koronawirusa spowodowała, że planowane rozmowy zostały odroczone w czasie, a zdaniem samego zainteresowanego, cała sprawa może wyjaśnić się dopiero w okolicach świąt Bożego Narodzenia. Brytyjczyk jest jednak przekonany, że jego przyszłość nadal będzie powiązana z ekipą z Brackley.

„Sprawa jest bardzo rozwojowa i z pewnością w ciągu najbliższych miesięcy podejmiemy decyzję” – przyznał Lewis Hamilton.

„Przez całą moją karierę zawsze rozmawiałem o trzyletnich umowach, ale tym razem może być inaczej. W sezonie 2022 Formuła 1 wkroczy w zupełnie inną erę, co generuje wiele niewiadomych. Obecnie jednak priorytetem jest sfinalizowanie celów na ten rok. Gdy sytuacja się unormuje, wówczas siądziemy z Toto i przeanalizujemy to, jak możemy kontynuować naszą współpracę. Rozmowy kontraktowe nigdy nie należą do łatwych, niezależnie od tego, na jakim etapie są prowadzone. Mimo to chcę pozostać w zespole i nie prowadzę rozmów z innymi ekipami” – dodał.

W podobnym tonie o nowej umowie Hamiltona wypowiedział się Toto Wolff.

„Jeżeli asteroida uderzy w ziemię, wówczas wszystko może się zdarzyć. Ale w obecnej sytuacji nie ma powodu, dla którego Lewis nie chciałby ścigać się najszybszym samochodem. Dodatkowo my chcemy go w nim widzieć, więc jest to idealna kompozycja.”

Austriak stwierdził również, że przed GP Portugalii był w Monako, gdzie rezyduje jego podopieczny, ale uznał, że organizacja rozmów w obecnej sytuacji jest zbyt ryzykowna.

„Obecnie nasze rozmowy są na takim etapie, że obie strony chcą kontynuować współpracę. Sytuacja jest więc bardzo prosta, choć wiem, że w F1 istnieją przeróżne teorie spiskowe, ale razem z Lewisem żyjemy obecnie jak pustelnicy, a nasz zespół jest szczególnie zdyscyplinowany w tym aspekcie.”

„Byłem w Monako w zeszłym tygodniu i zdecydowaliśmy się nie spotykać, ponieważ najgorsze, co może się teraz zdarzyć, to złapanie wirusa. Nie był to po prostu dobry czas, aby usiąść i porozmawiać nad wspólną przyszłością. Mam nadzieję, że w kolejnych rundach utrzymamy swój naturalny poziom, co pozwoli nam z czasem skoncentrować się w pełni nad nową umową dla Lewisa.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images