Wolff: Nasz samochód radzi sobie lepiej niż w poprzednich wyścigach sezonu

Lewis Hamilton - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Szef Mercedesa, Toto Wolff, jest przekonany, że jego zespół może utrzymać tempo i powalczyć o wygraną, dzięki samochodowi, który jest w najlepszym miejscu, w jakim kiedykolwiek był przez cały sezon.

Formuła 1 wychodzi na ostatnią prostą mistrzostw wraz z historycznym i zarazem pierwszym wyścigiem o Grand Prix Arabii Saudyjskiej. Mercedes prezentował szczytową formę podczas dwóch ostatnich rywalizacji, w Brazylii i Katarze, gdzie Lewis Hamilton zdominował swoich rywali, a zespół z Brackley zmierza do Dżuddy z teoretyczną przewagą nad Red Bullem.

Podczas zapowiedzi nadchodzącego Grand Prix, Toto Wolff, przedstawił wiele pozytywów, które zauważa na obecnym etapie kampanii, a także odniósł się do wyzwań, czekających zespół na torze Jeddah Corniche Circuit.

„Wszyscy jesteśmy podekscytowani tym, że nadal walczymy na tym etapie sezonu. To przywilej i dowód naszej wytrzymałości, gdy popatrzymy, gdzie znajdowaliśmy się na początku lata. Walczymy o oba tytuły, nasza misja jest jasna” - skomentował Wolff.

Austriak odniósł się także do ostatniego wyścigu w Katarze, w którym Lewis Hamilton odniósł swoje 102 zwycięstwo, dzięki któremu zmniejszył stratę do Maxa Verstappena na osiem punktów.

„Ostatnim razem byliśmy świadkami bezbłędnej jazdy Lewisa, który dominował od początku do końca wyścigu, oraz zdecydowanego odzyskiwania pozycji Valtteriego [po karze przesunięcia o trzy pozycje], zanim niefortunne przebicie opony wyeliminowało go z rywalizacji.”

Szef Mercedesa stwierdził, że samochód spisuje się świetnie i znajduje się w najlepszym miejscu, radząc sobie lepiej niż w poprzednich wyścigach tego sezonu.

„Samochód prezentuje się ostatnio bardzo dobrze i jest prawdopodobnie w najlepszym miejscu, w jakim był przez cały sezon, a kierowcy są pewni, że doprowadzą go do granic możliwości. To napawa optymizmem przed ostatnimi wyścigami i daje nam silny impuls do dalszych działań.”

Będzie to pierwsza wizyta Formuły 1 w Arabii Saudyjskiej na nowo wybudowanym obiekcie Jeddah Corniche Circuit, który może postawić przed zespołami kilka trudnych wyzwań. Tor uliczny w Dżedda ma być jednym z najszybszych w kalendarzu F1, z przewidywalną średnią prędkością ponad 250 km/h i 27 zakrętami, z którymi kierowcy będą musieli się uporać.

„Jeddah to kolejne, zupełnie nowe wyzwanie, zupełnie nowy tor, z którym trzeba się zmierzyć. Wykonaliśmy wiele pracy, aby mieć pewność, że w piątek ruszymy pełną parą, ponieważ zdobycie jak największej ilości informacji podczas tych pierwszych sesji będzie kluczowe” - powiedział.

Toto Wolff z niecierpliwością czeka na nowe wyzwanie i jest pewien, że nadchodzący wyścig będzie niósł za sobą ryzyko, ale także nagrodę.

„Jest to szybki tor uliczny z długimi płaskimi odcinkami i kilkoma szybkimi zakrętami, otoczonymi barierkami, co oznacza, że będzie to wysokie ryzyko i nagroda.”

„Jesteśmy bardziej zmotywowani niż kiedykolwiek i oczekujemy, że będziemy w czołówce, więc wszyscy nie możemy się doczekać debiutanckiego Grand Prix w Arabii Saudyjskiej” - dodał Wolff.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images