Wolff: Nigdy nie skontaktowałbym się z Vettelem, Alonso albo Verstappenem

W wywiadzie udzielonym dla Sky Sports Italia Toto Wolff wyznał, że nigdy nie skontaktowałby się z Sebastianem Vettelem, Fernando Alonso bądź Maxem Verstappenem, aby zostali oni partnerem Lewisa Hamiltona w Mercedesie.

W przeszłości każdy z trójki kierowców był łączony z dominującą w ostatnich latach ekipą. Szczególnie głośno było na temat Maxa Verstappena, który z powodu słabych wyników Red Bulla mógł zerwać kontrakt i zastąpić w Mercedesie Valtteriego Bottasa.

Toto Wolff postawił jednak na Fina, który również w sezonie 2020 będzie zespołowym partnerem Lewisa Hamiltona. Ekipa jest bowiem zadowolona z jego dobrych wyników, jak i również z atmosfery panującej wewnątrz Mercedesa. Dla nich relacje wśród członków ekipy są bardzo ważne i nie chcą dopuścić do konfliktowych sytuacji, gdy partnerem Hamiltona był Nico Rosberg. Wolff ma więc na uwadze, że gdyby to Vettel, Alonso bądź Verstappen dołączyli do Mercedesa, mogłoby dochodzić do wielu sporów.

„Wszyscy są kierowcami na wysokim poziomie” – powiedział Wolff, gdy został zapytany przez Sky Sports Italia o Vettela, Alonso i Verstappena. „Ważne jest jednak, że kiedy jesteś w związku, wkładam w to wszystko. Gdy coś idzie nie tak, pierwszą rzeczą, którą robię, jest rozmowa z tą osobą i sprawdzenie, czy możemy rozwiązać ten problem. Jeśli jest to niemożliwe, rozmawiam z innymi”.

„W tym momencie myślę, że mamy najlepszy zespół. Uważam, że Lewis i Valtteri są razem świetni i nie sądzę, że mógłbym mieć lepszą ekipę. Ta relacja jest cudowna, więc nigdy nie skontaktowałbym się z Sebem, Fernando czy Maxem”.

Na początku obecnego sezonu wydawało się, że Valtteri Bottas będzie mógł powalczyć z Lewisem Hamiltonem o tytuł, lecz kilka kolejnych słabszych występów znacznie go oddaliło od tego celu. Mimo to Fin będzie drugim kierowcą klasyfikacji generalnej. Dla niego to jednak mało, gdyż reakcja po wyścigu w Austin sugeruje, że w przyszłym roku będzie bardzo zmobilizowany, by pokonać Brytyjczyka. Podobnie uważa Toto Wolff, który ciągle wierzy w Bottasa.

„Myślę, że zeszłoroczny wyścig o tytuł zmienił się w Baku, Valtteri miał tam pecha” – kontynuował szef zespołu Mercedes. „Jestem pewien, że jeśli Bottas dobrze rozpocznie sezon, to może wygrać tytuł, ponieważ jest bardzo silny psychicznie”.

„W tej chwili Lewis jest tak mocny, że nie ma nikogo, kto mógłby go pokonać. Wybraliśmy jednak dwóch kierowców, by wygrać Mistrzostwa Świata, a nie jednego, by był drugim w stosunku do Lewisa” – zakończył Austriak.