Wolff o negocjacjach kontraktowych z Hamiltonem: Wszystko zakończy się po kilku godzinach

Lewis Hamilton - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Według szefa Mercedesa, Toto Wolffa, rozmowy w sprawie przedłużenia umowy z Lewisem Hamiltonem zakończą się po dość niedługim czasie ze względu na dobre relacje panujące wewnątrz ekipy.

Obecny kontrakt Brytyjczyka wygasa wraz z końcem 2023 roku, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi, które docierają do nas od kilku miesięcy, wskazują, iż obie strony zamierzają przedłużyć współpracę na kolejne lata.

„Zamierzamy zawrzeć kolejną umowę. Usiądziemy i przedyskutujemy to w ciągu najbliższych kilku miesięcy” – powiedział siedmiokrotny mistrz świata.

Szef stajni z Brackley oraz zainteresowany kierowca nie znaleźli do tej pory czasu, aby dojść do porozumienia w sprawie przyszłości 38-latka, ponieważ praktycznie w ogóle nie widzieli się ze sobą w okresie świątecznym. Austriak przewiduje natomiast, że jeszcze przed rozpoczęciem tegorocznej kampanii możliwe będzie opracowanie nowego kontraktu.

„Przed nami cały rok. Jesteśmy niezwykle zgodni” – powiedział Wolff. „W ciągu ostatnich dziesięciu lat nasze relacje rozwinęły się tak, że wystarczy, iż powróci do Europy, zobaczymy się, trochę po przepychamy, a potem opuścimy pokój skąpani w białym dymie po kilku godzinach.”

Potencjalna umowa prawdopodobnie zatrzyma Hamiltona w Mercedesie przez następne dwa lata. Brytyjczyk nie podał jednak konkretnej daty zakończenia swojej kariery w Formule 1.

„Szczerze mówiąc, nie nakładam na to żadnych ograniczeń” – przyznał Brytyjczyk.

„Planuję podpisać wieloletnią umowę z moim zespołem. Naprawdę nie mam pojęcia, co wydarzy się przez następne pięć lat. Zapowiada się wiele wspaniałych rzeczy, na przykład właśnie uruchomiłem w tym tygodniu wytwórnię filmową. Czuję się doskonale pod względem fizycznym, jak i psychicznym.”

„Uważam, że mamy jeszcze sporo rzeczy do osiągnięcia razem. Po prostu nie wiem [na jak długo tu zostanę]” – podsumował Lewis Hamilton.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images