Wolff: Obawiam się, że Perez wykorzysta wiedzę na temat silnika Mercedesa

Toto Wolff - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Toto Wolff uważa, że Honda może dużo zyskać w tym roku na współpracy z Sergio Perezem, który jest doskonale zaznajomiony z jednostkami napędowymi produkowanymi w Brixworth.

Meksykanin nieprzerwanie od 2013 roku zasiadał za kierownicą samochodów napędzanych przez silniki Mercedesa. Zdobyta w ten sposób wiedza może okazać się bezcenna dla japońskiego producenta, który wraz z Red Bullem chce sięgnąć w tym roku po mistrzostwo w obu klasyfikacjach.

„Sergio przez wiele lat ścigał się z silnikiem Mercedesa, więc doskonale zna jego potencjał oraz różne tryby pracy, z których można korzystać” – przyznał Toto Wolff w wywiadzie dla telewizji Sky.

„Nie mam wątpliwości, że jego wiedza będzie kluczowa dla rozwoju Hondy. Trzeba jednak pamiętać, że angaż kierowcy na tym etapie nie pomoże poprawić wydajności i optymalizacji całego pakietu. Niemniej jednak jego wiedza na temat naszych rozwiązań jest dość spora, a to natomiast może być interesujące dla specjalistów Red Bulla i Hondy.”

Austriak dodał także, że stajnia z Milton Keynes będzie w tym roku realnym zagrożeniem dla jego ekipy.

„Red Bull jest bardzo ambitnym zespołem i dysponują podobnymi zasobami co my, dlatego też są dla nas największym zagrożeniem. Max to młody kierowca, który stara się podążać śladem Lewisa Hamiltona. Perez z kolei to zawodnik, który może dostarczyć zespołowi sporo ważnych punktów do klasyfikacji konstruktorów.”

„Nie możemy jednak skreślać innych naszych rywali. Ferrari będzie w tym roku wielką zagadką, ponieważ nie wiadomo, ile zyskają w tym sezonie względem ubiegłego roku. Inne zespoły również nie stoją w miejscu i będę chciały nam utrudnić życie” – podsumował Wolff.

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images