Wolff: Ogłoszenie tej decyzji zdejmie z nas ciężar

George Russell / © Williams F1

Toto Wolff, szef Mercedesa, przyznał, że po ogłoszeniu składu kierowców na przyszły sezon, zespół może przenieść całą swoją uwagę na walkę o mistrzostwo konstruktorów.

We wtorek stajnia z Brackley potwierdziła pozyskanie George’a Russella z Williamsa. Brytyjczyk zajmie miejsce Valtteriego Bottasa - dzień wcześniej Alfa Romeo poinformowała, że Fin będzie reprezentował ich zespół od przyszłego sezonu.

Transfer 23-latka do ekipy 7-krotnych mistrzów świata był przedmiotem wielu dyskusji od kilku miesięcy. Według szefa Mercedesa Toto Wolffa, ogłoszenie tej decyzji pozwoli zespołowi całkowicie skoncentrować się na walce z Red Bullem o mistrzostwo konstruktorów. Niemiec komplementował też swojego przyszłego podopiecznego.

„Był zwycięzcą w każdej kategorii wyścigowej, a ostatnie trzy sezony w Williamsie dały nam przedsmak tego, co może osiągnąć w Formule 1 w przyszłości” – powiedział.

„Teraz naszym wspólnym wyzwaniem jest pomóc mu kontynuować naukę i rozwój w naszym środowisku i u boku Lewisa, najlepszego kierowcy F1 wszechczasów. Jestem przekonany, że wraz z rozwojem ich relacji stworzą silny zespół i będą w nadchodzących latach dumą Mercedesa na torze i poza nim.”

„Ta decyzja zdjęła z nas ciężar, w końcu nasze plany na rok 2022 są jasne i ogłoszone. Teraz natomiast skupiamy się na ostatnich dziewięciu wyścigach tego sezonu i zrobimy wszystko, by sprostać wyzwaniu, jakim jest walka o tegoroczne mistrzostwo świata konstruktorów” – dodał Wolff.

Lewis Hamilton, który przyznał ostatnio, że Valtteri Bottas był jego „najlepszym partnerem zespołowym, jakiego miał w Formule 1”, także o Russellu mówił w samych superlatywach.

„Pamiętam, jak spotkałem go, gdy był młodszy i marzył o tym, by pewnego dnia zostać kierowcą Formuły 1” – wspominał Brytyjczyk.

„Jest wspaniałym przykładem dla wszystkich dzieciaków, pokazał, że marzenia się spełniają, kiedy ścigasz je całym sercem. Dzięki swojej ciężkiej pracy zasłużył na miejsce w naszej ekipie.”

„Nie mogę się doczekać, by zobaczyć, jak rozwija się jako kierowca w tym wspaniałym zespole. Już się cieszę na myśl o pracy z nim nad tym, by Mercedes stał się jeszcze lepszy” – zakończył Hamilton.

Image: © Williams F1