Wolff: Sezon 2020 będzie dla nas trudniejszy

Pomimo że zespół Mercedes AMG Petronas Motorsport podtrzymał w roku 2019 swoją dominację, tak szef ekipy Toto Wolff twierdzi, że w sezonie 2020 nie będzie to łatwe do powtórzenia, a rywale mocno zbliżą się do jego kierowców.

Myślę, że w przyszłym sezonie o tytuł będą walczyć trzy zespoły: Ferrari, Mercedes i Red Bull. Uważam również, że nie powinniśmy zapominać o McLarenie, który osiągnął bardzo dużo i poprawił się najbardziej ze wszystkich ekip w sezonie 2019” – powiedział Toto Wolff.

Zdaniem Wolffa, Scuderia Ferrari i Red Bull mocno zbliżą się zarówno osiągami, jak i niezawodnością do fabrycznej ekipy Mercedesa. Co ciekawe, do grona potencjalnie najgroźniejszych rywali srebrnych strzał zaliczył on także zespół McLaren.

Nadchodzący sezon będzie ostatnim przed rewolucyjną zmianą przepisów w roku 2021. Zdaniem szefa ekipy Mercedesa, fakt, że w ciągu ostatnich lat przepisy zmieniały się nieznacznie, powinien pozytywnie wpłynąć na wyrównanie stawki.

Zawsze broniliśmy stanowiska, że jeżeli nie będziemy zmieniać przepisów, stawka stanie się bardziej wyrównana”.

Zdaniem Toto Wolfa, spodziewane zbliżenie się innych ekip będzie na tyle wyraźne, że jego ekipa nie będzie w stanie dominować podczas większości weekendów wyścigowych pomimo pełnego zaangażowania i ciężkiej pracy.

Przewiduję trudniejszy sezon dla mercedesa w roku 2020. Nie sądzę, że będziemy mogli powtórzyć sukcesy takie jak wygrane w dziesięciu czy dwunastu wyścigach, nawet jeżeli będziemy przez cały czas diagnozować i poprawiać nasze słabości, osiągając przy tym cały czas dobre wyniki” - zakończył szef zespołu z Brackley.