Wolff: Trudno będzie pokonać Red Bulla w tym sezonie

Toto Wolff - Mercedes AMG Petronas F1 Team / © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images

Toto Wolff przyznał, że pomimo wygranej w Grand Prix Bahrajnu, pokonanie Red Bulla w sezonie 2021 będzie niezwykle trudnym zadaniem.

Po tym, jak Max Verstappen zdominował wszystkie sesje treningowe oraz wywalczył pole position, nikt nie spodziewał się, że ktokolwiek będzie w stanie wydrzeć mu zwycięstwo w wyścigu na torze Sakhir. Jak się jednak okazało, talent Lewisa Hamiltona i znakomite decyzje strategiczne jego zespołu sprawiły, że po zaciętej walce to Brytyjczyk stanął na najwyższym stopniu podium.

„Nigdy bym nie uwierzył, gdyby ktoś powiedział mi, że tak będzie wyglądać niedziela” - powiedział Toto Wolff.

„Podczas wyścigu byliśmy zdecydowanie bardziej konkurencyjni, ale kluczową rolę odegrała właściwa strategia. Zdecydowaliśmy się na odważny ruch w początkowej fazie rywalizacji, dzięki czemu zdobyliśmy lepszą pozycję na torze, a pod koniec Bóg wyścigów był po naszej stronie.”

„Bahrajn nigdy nie był ulubionym torem Red Bulla. Weekend pokazał jednak, że w tym roku jest zupełnie inaczej. Nie mam wątpliwości, że to oni są obecnie najlepsi w stawce i wiem, że bardzo trudno będzie ich pokonać.”

„Nie chodzi o to, że nagle znaleźliśmy idealne ustawienia. Było to po prostu połączenie świetnej strategii, solidnego samochodu i odrobiny szczęścia w końcówce” - dodał Austriak.

„W kwalifikacjach mieliśmy ponad cztery dziesiąte sekundy straty. To ogromna różnica i bardzo ciężko ją nadrobić. Wiedzieliśmy, że nasz bolid spisuje się dobrze, ale nie było jasne, czy jest w stanie zmniejszyć dzielący nas dystans. Musimy zrozumieć, dlaczego w niedzielę udało nam się tak dobrze wstrzelić z ustawieniami i czemu wcześniej nie widzieliśmy tego podczas długich przejazdów.”

Image: © Mercedes AMG Petronas F1 Team / LAT Images