Wolff: Trudny sezon pozytywnie na nas wpłynie

Lewis Hamilton i George Russell - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Toto Wolff twierdzi, że trudny sezon Mercedesa, był konieczny, aby ponownie zmotywować ekipę z Brackley i sprawić, że ponownie doceni wartość wygrywania.

Mercedes, dzięki zwycięstwu George'a Russella w Brazylii, uratował się przed pierwszym od dawna sezonem bez zwycięstwa, ale dokonanie tego pokazuje tylko, jak słaby był to sezon dla niemieckiej ekipy.

„Jestem pewien, że ten trudny rok był niezbędny do ponownego zmotywowania i pobudzenia zespołu” – powiedział szef ekipy, Toto Wolff.

„To sprawiło, że wróciliśmy na ziemię oraz doceniliśmy uczucie zwycięstwa.”

Według Wolffa, obecnym priorytetem ekipy jest upewnienie się, że Mercedes w przyszłym sezonie będzie zdecydowanie mocniejszy.

„Patrzę na to wszystko i myślę, że lepiej być ostrożnym, ponieważ ten sezon minął w mgnieniu oka i nie możemy pozwolić, aby to się powtórzyło” – zaznaczył.

W celu przypomnienia swoim pracownikom, jak trudny był to sezon, Wolff zadecydował, aby postawić konstrukcję W13 w fabryce w Brackley, tak by każdy mógł ją zobaczyć i by każdy pamiętał, jak długą drogę przebyli w trakcie sezonu 2022.

„Każdego dnia, kiedy przychodzimy do fabryki, przypominamy sobie, jak ogromną ilość pracy wykonaliśmy przez te kilka miesięcy” – powiedział.

„U mnie szklanka zawsze jest do połowy pusta i nigdy nie wierzę, że praca, którą wykonujemy, jest wystarczająco dobra.”

„Trzeba przyznać, że konkurencja jest silna, ale zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby osiągać nasze wysoko postawione cele” – podsumował szef Mercedesa.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images