Wolff: Vettel jest dla nas zewnętrzną opcją na sezon 2021

Toto Wolff - Mercedes AMG Petronas Motorsport / © Mercedes AMG Petronas Motorsport

Toto Wolff, podczas telekonferencji z niemieckimi dziennikarzami, przyznał, że decyzja w sprawie obsady drugiego fotela w jego zespole zostanie podjęta jeszcze tego lata. Dodał również, iż zespół będzie obserwować poczynania George’a Russella, a Sebastian Vettel pozostaje zewnętrzną opcją dla ekipy z Brackley.

„Na ten moment, oczekujemy z niecierpliwością na start sezonu, w którym pozwolimy naszym kierowcom swobodnie ze sobą rywalizować na torze. Z dużą dokładnością będziemy również przyglądać się George'owi Russellowi. Ostateczną decyzję w sprawie naszego składu chcemy podjąć jeszcze w lecie”– przyznał Toto Wolff.

Szef zespołu Mercedesa odniósł się również do spekulacji dotyczących Sebastiana Vettela, określając go jedną z zewnętrznych opcji dla jego zespołu.

„Sebastian jest wspaniałym człowiekiem i znakomitym kierowcą, a dzięki swojemu dorobkowi jest także jednym z najbardziej wybitnych kierowców swojego pokolenia. Na ten moment skupiamy się tylko i wyłącznie na kierowcach powiązanych z naszym zespołem, ale Vettel pozostaje dla naszego zespołu zewnętrzną opcją. Gdybym miał kierować się tylko jego talentem i osobowością, to trudno byłoby mi mu odmówić.”

Podczas telekonferencji poruszył również temat wewnętrznej sytuacji w ekipie z Maranello oraz dość szybkiej decyzji dotyczącej zatrudnienia nowych kierowców przez Ferrari i McLarena.

„W ostatnim czasie w pewien sposób czuliśmy, że w Ferrari jest dość napięta atmosfera na linii Sebastian Vettel-zespół. Dziwi mnie również postawa zespołów z Woking i Maranello, które postanowiły przed startem sezonu podpisać nowych kierowców. Taka postawa jest dla mnie mało logiczna i nigdy nie zastosowalibyśmy podobnego schematu w Mercedesie. Nietypowe w mojej opinii jest również kontraktowanie danego kierowcę na okres aż pięciu lat. Takie decyzje nie są na porządku dziennym, nawet jeśli zalicza się takiego kierowcę jak Leclerc do grona wybitnych zawodników.”

Image: © Mercedes AMG Petronas Motorsport