Wolff: Współpraca Andrettiego z General Motors to dobry ruch

Toto Wolff - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Toto Wolff uważa, że połączenie sił zespołu Andretti z marką GM w celu stworzenia ekipy Formuły 1 jest bardzo dobrym ruchem.

W ubiegłym roku Michael Andretti nie zdołał przekonać do siebie głównych graczy w F1, którzy byli negatywnie nastawieni wobec inicjatywy amerykańskiego inwestora.

Zespoły królowej motorsportu nie zgodziły się z propozycją firmy Andretti Global, ponieważ poszerzenie stawki z dziesięciu do jedenastu oznaczałoby w ostatecznym rozrachunku zmniejszenie puli nagród.

W zeszłym roku Wolff był zdecydowanym przeciwnikiem wejścia zespołu Andretti do Formuły 1, wielokrotnie powtarzając, że każdy nowy skład będzie musiał wnieść do stawki znaczną wartość dodaną, aby uzyskać prawo startu.

Wolff, zapytany o współpracę Andrettiego z GM i marką Cadillac nie krył, że bardzo go cieszy połączenie sił dwóch tak wielkich firm, ale nie jest przekonany, co do pomysłu dołączenia ich do stawki F1.

„Andretti to wielkie nazwisko, ale to jest sport i to jest biznes, musimy wiedzieć, co dokładnie ze sobą przyniosą” – powiedział Wolff.

„Bez wątpienia współpraca z markami Cadillac i GM, to zapewnienie nowych szans dla F1. Połączenie ich sił wydaje mi się bardzo pozytywne”_ – stwierdził szef Mercedesa.

„Nikt nie kwestionuje rodowodu GM i Cadillaca w motorsporcie. Są to wielkie marki, które według mnie, wiele by dały naszej serii wyścigowej.”

James Vowles, przemawiający jako nowy dyrektor ekipy Williams, powiedział, że F1 musi zastanowić się nad wartością dodaną, którą mógłby wnieść amerykański zespół.

„Zawsze jesteśmy otwarci na rozwój sportu, ale prawda jest taka, że sport finansowo musi odnosić coraz większe sukcesy” – skomentował Vowles.

„Ktokolwiek dołączy do tego środowiska, musi dużo ze sobą przynieść.”

„Nie wątpię, że ze współpracy firmy Andretti i Cadillaca możemy mieć wiele korzyści. Musimy mieć tylko dobry ogląd na to, jak dzięki tej zmianie, będzie się rozwijała Formuła 1” – zakończył Vowles.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images