Wolff: Wypadek Russella uczyni go lepszym kierowcą w przyszłości

George Russell / © Williams F1

Szef ekipy Mercedesa, Toto Wolff, jest przekonany, że jego podopieczny wyciągnie odpowiednie wnioski po ostatnim wyścigu, co uczyni go lepszym kierowcą w przyszłości.

Przebieg rywalizacji na torze Imola spowodował, że George Russell miał spore szanse na ukończenie wyścigu w punktowanej dziesiątce. Pierwsze punkty w karierze kolejny raz jednak uciekły, tym razem za sprawą błędu, którego Brytyjczyk dopuścił się podczas neutralizacji w końcowej fazie zmagań.

Kierowca Williamsa po GP Emilii-Romanii ma na swoim koncie 34 wyścigi w F1 bez zdobyczy punktowej. Ten wynik plasuje 22-latka bardzo wysoko w niechlubnym zestawieniu kierowców, którym nie po drodze było ze zdobywaniem punktów. Do trzeciego w tym zestawieniu Maxa Chiltona Russell traci już zaledwie jedno Grand Prix.

„To część procesu rozwojowego” - przyznał Toto Wolff.

„To, co czyni Lewisa i Valteriego, a przedtem Nico tak wyjątkowymi to ich doświadczenie.”

„Moim zdaniem każdy musi uderzyć w ścianę, jadąc za samochodem bezpieczeństwa. Widzieliśmy, że nawet najbardziej doświadczeni kierowcy popełniali takie błędy będąc pod presją.”

„Sytuacja, której doświadczył George, zdarzała się najlepszym. W tej chwili z pewnością czuje się okropnie, ale z czasem zapomni o tym, a powstała blizna uczyni go lepszym kierowcą w przyszłości” - zakończył.

Image: © Williams F1