Wolff: Z nowymi poprawkami na Silverstone zrobimy kolejny krok naprzód

George Russell - Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images

Lewis Hamilton i George Russell będą chcieli włączyć się do walki o podium podczas swojego domowego wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii. Mają na to dużą nadzieję, ponieważ Mercedes planuje przywieźć kolejne ulepszenia.

Szef Mercedesa Toto Wolff powiedział, że bolid W13 na Grand Prix Wielkiej Brytanii otrzyma nowe poprawki, które mają na celu zbliżyć Mercedesa do Ferrari i Red Bulla.

Podczas weekendu wyścigowego w Kanadzie, Mercedes ponownie stanął na podium, a Lewis Hamilton w pewnym momencie miał szansę na walkę nawet o zwycięstwo.

Był to duży krok naprzód dla Mercedesa, który na Silverstone będzie chciał jeszcze bardziej zmniejszyć dystans dzielący go od czołówki.

Pomimo imponującego wyniku w Montrealu, Mercedes ma jeszcze wiele do zrobienia, zanim będzie mógł uznać swój bolid W13 za samochód, który regularnie walczy o zwycięstwa w wyścigach.

„Choć możemy być zadowoleni z osiągów, jakie pokazuje W13, to wciąż mamy przed sobą długą drogę” – stwierdził Toto Wolff.

„Aby znaleźć się w czołówce, trzeba jeszcze sporo popracować. Skupiamy się na tym, aby w miarę upływu sezonu osiągać coraz lepsze wyniki.”

Mercedes ma nadzieję, że podczas GP Wielkiej Brytanii ich kierowcy ponownie włączą się do walki o podium.

„Wiemy, że dwa najlepsze zespoły mają znaczną przewagę” – przyznał Wolff. „Naszym zadaniem jest zniwelowanie tej różnicy.”

„Silverstone to dla nas dobry tor, mamy przywieźć kilka ulepszeń i wierzymy, że będziemy walczyć w czołówce. Chcemy zrobić kolejny krok naprzód.”

Choć Mercedes jest niemiecką marką samochodową, Grand Prix Wielkiej Brytanii jest dla zespołu domowym wyścigiem, ponieważ ich siedziba znajduje się w Brackley, zaledwie jedenaście minut od toru Silverstone.

„To zawsze najważniejszy moment w roku. Kibice są bardzo podekscytowani. Jest to także nasze lokalne wydarzenie, ponieważ Brackley i Brixworth znajdują się w pobliżu.”

„Członkowie naszego zespołu będą w piątek na torze i będą obserwować z trybun wyniki swojej ciężkiej pracy, co jest niezwykle ekscytujące” – zakończył szef Mercedesa.

Image: © Mercedes-AMG Petronas Formula One Team / LAT Images