Wynik analizy FIA w sprawie GP Abu Zabi zostanie ogłoszony 18 marca

Grand Prix Abu Zabi 2021 / © Getty Images / Red Bull Content Pool

FIA poinformowała, że wraz z rozpoczęciem nowego sezonu Formuły 1 w Bahrajnie, zostanie przedstawiony wynik analizy w sprawie kontrowersyjnego finału Grand Prix Abu Zabi.

W oświadczeniu wydanym przez organ zarządzający F1 można przeczytać, że zgodnie z decyzją podjętą przez Światową Radę Sportów Motorowych, śledztwo w sprawie wyścigu kończącego sezon 2021 w Abu Zabi jest w toku, a plan spotkań i dyskusji ze wszystkimi zespołami oraz kierowcami został ustalony.

Pierwszy etap drobiazgowej analizy będzie dotyczyć kwestii użycia samochodu bezpieczeństwa i zostanie omówiony na najbliższym spotkaniu Sportowego Komitetu Doradczego, zaplanowanym na najbliższy tydzień.

„Zgodnie z decyzją Światowej Rady Sportów Motorowych z dnia 15 grudnia 2021 roku, administracja FIA, pod kierownictwem Mohammeda Bena Sulayema, rozpoczęła szczegółową analizę wydarzeń z ostatniego Grand Prix Formuły 1 Abu Zabi” - czytamy w oświadczeniu.

„Prezydent FIA rozpoczął konsultacje ze wszystkimi zespołami F1 dotyczące różnych kwestii, w tym tej jednej.”

„19 stycznia, w programie obrad Sportowego Komitetu Doradczego znajdzie się punkt poświęcony kwestii użycia samochodu bezpieczeństwa.”

„Kolejnym etapem będzie wspólna dyskusja ze wszystkimi kierowcami F1.”

„Wynik szczegółowej analizy zostanie przedstawiony komisji F1 w lutym, a ostateczne decyzje zostaną ogłoszone podczas Światowej Rady Sportów Motorowych w Bahrajnie 18 marca.”

„Prezydent FIA Mohammed Ben Sulayem poprosił sekretarza generalnego ds. sportu i niedawno mianowanego dyrektora ds. bolidów Petera Bayera o przygotowanie propozycji weryfikacji i optymalizacji organizacji FIA na sezon 2022.”

Oświadczenie jednoznacznie przedstawia plan działania, który został przyjęty przez nowego prezydenta F1 Mohammeda Ben Sulayema, sugerując zmiany w strukturach organizacji, jak i modyfikacje w procedurach użycia samochodu bezpieczeństwa.

Image: © Getty Images / Red Bull Content Pool