Wyścig 1000 Miles of Sebring oficjalnie odwołany

Wyścig 1000 Miles of Sebring oficjalnie odwołany

Włodarze FIA WEC poinformowali, że planowany na 20 marca wyścig 1000 Miles of Sebring został oficjalnie odwołany, czego powodem jest wprowadzony przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych zakaz podróży dla osób niebędących obywatelami USA z Europy do Stanów Zjednoczonych.

"Biorąc pod uwagę dużą liczbę kierowców, pracowników zespołów i urzędników, którzy nadal przebywają w Europie i którzy mieli zaplanować podróż do USA w najbliższych dniach, nie byłoby możliwe właściwe zorganizowanie wyścigu pod ich nieobecność. Decyzja o odwołaniu została zakomunikowana i zaakceptowana późnym wieczorem 11 marca przez Johna Doonana, prezesa IMSA" - czytamy w komunikacie FIA WEC.

"Ta decyzja nie została podjęta pochopnie. Nasze zespoły i urzędnicy przywiązują dużą wagę do wyścigów na Sebring przed entuzjastycznymi i kompetentnymi fanami" - powiedział Gerard Neveu, szef FIA WEC.

"Chociaż wymuszono na nas to odwołanie z powodu ograniczeń w podróżowaniu z Europy do USA, WEC przez cały czas przywiązuję wagę do zdrowia i dobrostanu swoich zespołów, urzędników i fanów wyścigów. Co więcej, jakość każdego aspektu wyścigu WEC leży u podstaw wszystkie, co robimy i nigdy nie zostanie zagrożona" - dodał.

Prócz wyścigu, odwołaniu uległ także dwudniowy test zaplanowany na 14 i 15 marca, a FIA WEC skupi się teraz na sprowadzeniu całego ekwipunku oraz samochodów do Europy.

Kolejna runda FIA WEC, która została zaplanowana na 25 kwietnia, odbędzie się na torze Spa-Francorchamps w Belgii.