Wyścig 24 Hours of Le Mans może zostać przeniesiony na sierpień

24 Hours of Le Mans / © FIA WEC

24-godzinny wyścig Le Mans może zostać przełożony na 21-22 sierpnia z powodu trwającej pandemii koronawirusa, która uniemożliwia rozegranie rundy z udziałem kibiców. Dla organizatorów priorytetem bowiem jest wpuszczenie na trybuny 50 tysięcy osób.

Legendarna rywalizacja na torze Circuit de la Sarthe została pierwotnie zaplanowana na 12-13 czerwca, jednak według doniesień serwisu MotorsportWeek, ACO wraz z organizatorami chcą zmiany terminu, aby całe wydarzenie odbyło się z udziałem fanów.

Zeszłoroczna edycja wyścigu także nie odbyła się bez komplikacji. Wstępnie planowano, że zawody na ponad trzynastokilometrowym torze odbędą się tradycyjnie w połowie czerwca, ale finalnie pandemia COVID-19 pokrzyżowała plany organizatorów, a cała impreza ostatecznie odbyła się dopiero we wrześniu bez udziału publiczności.

Włodarze 24-godzinnego wyścigu Le Mans chcą uniknąć ponownego ścigania się przy pustych trybunach, a przeniesienie rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata na sierpień ma pomóc w powrocie kibiców na tor, co jest oczywiście powiązane ze światowym programem szczepień na koronawirusa.

Ogłoszenie nowej daty wyścigu, wraz ze zaktualizowanym kalendarzem FIA WEC na sezon 2021, spodziewane jest pod koniec tygodnia, tuż po piątkowym posiedzeniu Światowej Rady Sportów Motorowych.

Image: © FIA WEC