Wyścig na torze Algarve zostanie wkrótce oficjalnie potwierdzony

Autódromo Internacional do Algarve / © ELMS / DPPI

Jeszcze w tym tygodniu ma zostać potwierdzone zorganizowanie tegorocznego wyścigu Formuły 1 w Portugalii. Miejscem rywalizacji miałby być tor Portimão w Algarve. Oczekuje się, że wyścig zostanie potwierdzony przed GP Styrii w ten weekend.

Już na początku kwietnia władze toru Estoril ogłosiły chęć rozegrania rundy Formuły 1, a jednym z argumentów jest posiadanie przez obiekt homologacji FIA, pozwalającej na organizowanie wyścigów F1. Licencję posiada również otwarty w 2008 tor Portimão. Algarve gościło już ”królową sportów motorowych” podczas weekendów testowych w 2009 roku.

Do Portimäo ma także dołączyć tor w Mugello. Wyścig na obiekcie należącym do Ferrari ma zostać zorganizowany 11-13 września - byłoby to również jubileuszowe 1000 Grand Prix dla włoskiego zespołu.

Przyjmuje się natomiast, że Grand Prix Portugalii odbyłoby się tydzień po wyścigu w Rosji zaplanowanym na 25-27 września.

Organizatorzy GP Chin zaś są prawie pewni, że dostaną zielone światło na rozegranie swojej rundy. Po nim miałby wystartować inauguracyjny wyścig w Wietnamie, choć rozmowy nadal trwają, podobnie w odniesieniu do perspektywy wyścigu w Kanadzie.

Jeśli umowa dojdzie do skutku, to tor Portimão w Algarve, będzie gospodarzem pierwszego Grand Prix Portugalii od 1996 roku, rozegranego wtedy na Estoril.

Image: © ELMS / DPPI