Wyścig w Azerbejdżanie oficjalnie przełożony

Wyścig w Azerbejdżanie oficjalnie przełożony

Z powodu bardzo niestabilnej sytuacji epidemiologicznej w Europie, Grand Prix Azerbejdżanu zostało przełożone. To już ósma anulowana runda tegorocznych mistrzostw świata F1.

Bardzo szybki rozwój pandemii na kontynencie europejskim zmusza kolejnych organizatorów zmagań F1 do wycofania się z prac przygotowawczych do weekendu wyścigowego. Po siedmiu pierwszych rundach, które zostały odwołane lub przełożone, przyszedł czas na Grand Prix Azerbejdżanu – które jeszcze do niedawna było przewidywanym inauguracyjnym tegoroczny sezon wyścigiem.

Decyzję tą podjęto po szeroko zakrojonych dyskusjach organizatorów wyścigu i włodarzy toru w Baku z Formułą 1 oraz FIA, a także rządem Republiki Azerbejdżanu. Głównym priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa zdrowia i życia mieszkańców kraju, jak i wszystkich fanów Formuły 1 oraz personelu zespołów, którzy mieli przybyć do Azerbejdżanu na weekend wyścigowy, zaplanowany pierwotnie na okres 5-7 czerwca.

W oficjalnym oświadczeniu władz toru w Baku czytamy:

„BCC (Baku City Circuit) podziela rozczarowanie fanów, którzy nie przybędą w czerwcu na Grand Prix Azerbejdżanu. Będziemy nadal ściśle współpracować z Formułą 1, FIA i rządem Republiki Azerbejdżańskiej, aby monitorować sytuację w celu ogłoszenia nowego terminu wyścigu w sezonie 2020.”

„Wszystkie bilety na FORMULA 1 Azerbaijan Grand Prix 2020 zachowują swoją ważność bez żadnych dodatkowych formalności. Jeśli tylko nowa data rozegrania Grand Prix zostanie potwierdzona, wszyscy widzowie zostaną odpowiednio poinformowani o dostępnych opcjach, zarówno ci, którzy kupili bilety za pośrednictwem strony internetowej Baku City Circuit (www.bakucitycircuit.com) oraz za pośrednictwem innych kanałów.”

W tej sytuacji początek kampanii 2020 prawdopodobnie zostanie przeniesiony na 14 czerwca do Montrealu.